konec

S ohledem na nízký zájem a totální ignoraci vlastní komunity, jsem se rozhodl tento projekt k 25. 02. 2019 zakonzervovat a po mnoha letech zároveň ukončit své veškeré aktivity spojené s Amiga platformou a její českou komunitou.

Stránky jako takové budou fungovat dále, nicméně zde už nebude přibývat žádný obsah, nebude možné komentovat, ani registrovat nové účty.
Pokud si budete přát vymazat z těchto stránek jakékoli informace o své osobě,
můžete mně i nadále kontaktovat na e-mailu uvedeném v zápatí stránek.

Pro toto řešení jsem se rozhodl po velice těžkém rozhodování a s opravdu těžkým srdcem uzavírám tuto 14 let trvající etapu svého života.
Asi bych v této práci pokračoval ještě mnoho let, ale ignorace vlastní komunity je nadále neúnosná.

Zároveň bych rád požádal "administrátory portálu" Amigamortal.cz, aby se opět nesnažili vykrádat obsah tohoto webu.

RAPTORS

Skupinu Raptors společně založil Artie a Muph, kteří počítačům propadli již v šesté třídě základní školy. Na jaře roku 1991 koupili rodiče Artiemu tehdy oblíbený Didaktik M. Takové štěstí však neměl Muph, jehož Didaktik M byl podmíněn dobrými školními výsledky. Mezitím již Artie začal tvořit programy a začal si říkat HighlanderSoft. Po vysvědčení stejného roku se dočkal i Muph, který za výborné školní výsledky dostal také Didaktik M. Snažil se podobně jako Artie začít programovat, ale brzy pochopil, že tohle nebude jeho oblast. A tak našel zalíbení v hudbě a za svůj pseudonym zvolil DigiSoft.

Jako nerozluční partneři DigiSoft & HighlanderSoft tvořili software, který nikdy nespatřil světlo světa. Možná na pár vyjímek, kterými byla Artieho textovka Centaurix a Muphův MusicFile, který přehrával dvojkanálovou hudbu v Basicu. Potom se rozhodli pro spojení svých jednočlenných skupin, z kterého vzešla dvojčlenná skupina s názvem Rainbow Way. Začali tvořit dema (vlastně bylo jen jedno a jmenovalo se PowerPlay). To už byl Muph vybaven hudebními editory - Orfeus a ZX-7.

Jednoho dne je však k sobě domů pozval Bzuk (jeden z bývalých šéfů místního Sinclair Clubu) za účelem předání materiálů na nedodělanou textovku. A zrovna zde poprvé uviděli Amigu. Bzuk zapnul monitor a na něm se objevila ruka držící disketu a do mechaniky putovala disketa s nápisem Phenomena. Toto byl zlomový bod, kdy Muph zatoužil po Amize a začal si psát seznam toho, co by mohl prodat. Byly na něm i modely lodí a letadel, které jeho otec v mládí pracně vyrobil. Byl tam i Didaktik. Artie zůstal pesimistou a dál se věnoval Didaktiku a sbíral dema na AY.

9. října 1994 se však Muph dočkal a s celou rodinou se vydali pro Amigu do Pardubic. A tento den se začíná psát historie skupiny Raptors. O rok později tato dvojice vydává první číslo diskmagu A-Gate.

You have no rights to post comments