konec

S ohledem na nízký zájem a totální ignoraci vlastní komunity, jsem se rozhodl tento projekt k 25. 02. 2019 zakonzervovat a po mnoha letech zároveň ukončit své veškeré aktivity spojené s Amiga platformou a její českou komunitou.

Stránky jako takové budou fungovat dále, nicméně zde už nebude přibývat žádný obsah, nebude možné komentovat, ani registrovat nové účty.
Pokud si budete přát vymazat z těchto stránek jakékoli informace o své osobě,
můžete mně i nadále kontaktovat na e-mailu uvedeném v zápatí stránek.

Pro toto řešení jsem se rozhodl po velice těžkém rozhodování a s opravdu těžkým srdcem uzavírám tuto 14 let trvající etapu svého života.
Asi bych v této práci pokračoval ještě mnoho let, ale ignorace vlastní komunity je nadále neúnosná.

Zároveň bych rád požádal "administrátory portálu" Amigamortal.cz, aby se opět nesnažili vykrádat obsah tohoto webu.

Exit

Magazím pro scénu, alternativu a new art. Tak bylo v roce 1993 představeno první číslo českého scenemagu pro Amigu, za jehož tvorbou stála legendární skupina Vectors. Vznik názvu diskmagu byl inspirován demem Voyage od Razor 1911, kde bylo úplně posledním slovem právě Exit.

Exit už od prvního čísla nabídnul perfektně propracovaný engine a bohaté informace z české i zahraniční Amiga scény obohacené rozhovory se zajímavými lidmi ze scény. Pohodové počteníčko doplňovala kultura, kde bylo možné si přečíst o hudbě, filmu, ale i nějaký ten vtípek. Exit neměl být nikdy diskmagem pouze jedné skupiny, každý měl možnost do něj zaslat svůj článek. Táto výzva se bohužel dočkala jen minimální odezvy, což nakonec vedlo k zastavení prácí na dalších číslech.

K vydání posledního, 10. čísla byla skupina Vectors přemluvena několika lidmi ze svého okolí. Při sestavování obsahu se vyskytly problémy provázející snad všechny české diskmagy - velký nedostatek nových článků. I proto byli autoři nuceni uchýlit se k jakémusi výběru toho nejlepšího ze všech starších čísel a těmito články z větší části naplnit poslední číslo. Tento výběr z toho nejlepšího se nevyhnul ani hudbě. Poslední číslo obsahovalo moduly ze všech předchozích čísel včetně dvou zcela nových.

Diskmag byl šířen zcela zdarma, redakce si však účtovala manipulační poplatek 10,- Kč. Zároveň s časopisem Guru se jedná o nejznámější český diskmag.

You have no rights to post comments