konec

S ohledem na nízký zájem a totální ignoraci vlastní komunity, jsem se rozhodl tento projekt k 25. 02. 2019 zakonzervovat a po mnoha letech zároveň ukončit své veškeré aktivity spojené s Amiga platformou a její českou komunitou.

Stránky jako takové budou fungovat dále, nicméně zde už nebude přibývat žádný obsah, nebude možné komentovat, ani registrovat nové účty.
Pokud si budete přát vymazat z těchto stránek jakékoli informace o své osobě,
můžete mně i nadále kontaktovat na e-mailu uvedeném v zápatí stránek.

Pro toto řešení jsem se rozhodl po velice těžkém rozhodování a s opravdu těžkým srdcem uzavírám tuto 14 let trvající etapu svého života.
Asi bych v této práci pokračoval ještě mnoho let, ale ignorace vlastní komunity je nadále neúnosná.

Zároveň bych rád požádal "administrátory portálu" Amigamortal.cz, aby se opět nesnažili vykrádat obsah tohoto webu.

Amiga Positive

Amiga Positive Team vydal první číslo diskmagu Amiga Positive v prosinci 1997. Společně jej tvořil Bolda (Lubor Sláma) a jeho kamarád E.N.I.F. (Přemek Fára). Později přibyli dva noví redaktoři - BAD (David Třeška) a JIP (Jirka Plaček).

Hlavní rozdíl oproti ostatním diskmagům byl znatelný hned na první pohled a to díky tomu, že nepoužíval žádný vlastní engine na prohlížení textů a obrázků. Celý diskmag bylo možné zobrazit pomocí jakéhokoliv internetového prohlížeče, protože vše bylo vytvořeno ve formě HTML stránek. Autory doporučovaná minimální konfigurace byla trocha FAST RAM, pár datatypů, obrazovkový mód s alespoň 64 barvami a jako prohlížeč AWEB (ten kvůli ARexxovým skriptům).

Po obsahové stránce v něm naleznete úvodník, recenze hardwaru a pravidelné přiblížení AMINET CD. Co se týče softwaru, spolu s různými vylepšeními Workbenche (utility, patche, apod.) je popsán prakticky jakýkoliv jiný software. Pro fanoušky hudby a grafiky se v něm nachází rubrika Gfx a Muzika, kde je možné najít recenze na programy určené právě pro ně. Nezapomíná se ani na grafická dema a samozřejmě i herní maniaci si přijdou na své, pro ně je připravena rubrika „Šílenství pařby“. Ochuzeni nejsou ani programátoři, kteří se snaží něco stvořit v AmigaE, BlitzBasicu nebo dokonce v assembleru.

You have no rights to post comments