The Best bookmaker bet365 Bonus

Дървен материал от www.emsien3.com

ECHO

Vznik diskmagu ECHO se datuje na rok 1995, kdy se objevilo jeho nulté číslo, které bylo na rozdíl od těch následujících volně šířitelné. Následující čísla pak byly k dispozici pouze formou předplatného za 37,- Kč. Tento diskmag vydávali společně skupina LSA a Lukáš Kubík, kterého později ve funkci šéfredaktora nahradil Pavel Štěpán.

Už v úvodu nultého čísla se autoři přiznali k inspiraci diskmagem GURU, který právě v této době přestával vycházet. Tato inspirace byla viditelná hlavně při pohledu na hlavní menu. Stačí si představit hlavní obrazovku GURU, odmyslet si všechna grafická vylepšení, jako např. barevné přechody v liště s ikonami a měli jste vcelku přesnou představu o vizuálním vzhledu diskmagu ECHO.

ECHO nebyl klasický diskmag. Orientace na "scénu" byla minimální, svým obsahem se orientoval spíše na uživatelské recenze hardwaru, softwaru apod. Mimo klasický diskmagový obsah se zde objevovaly i kulturní rubriky apod. Ačkoliv kvalita autorských příspěvků stále stoupala, design samotného diskmagu ustrnul a až na drobné úpravy se příliš neměnil. Pro poslední čísla připravoval design tehdy začínající grafik Brooch (Jan Brož) ze skupiny Horizontal Lamerz. Mnohé z nápadů pak byly použity v prvních číslech Top Secretu, kam část redakce posléze přesla.

První ročník tvořila čísla 00. až 06. Nové čísla se objevovala pravidelně každé dva měsíce. Od čísla 07. se již jedná o druhý ročník, v kterém zároveň došlo ke změně periodicity diskmagu. Nová čísla se tak měla objevovat co 4 měsíce, protože se stále hůře dařilo zachovávat dvouměsíční termíny.

Stálou redakci tvořil grafik a šéfredaktor Lukáš Kubík, po kterém funkci šéfradaktora později převzal Pavel Štěpán. Mezi další spolupracovníky patřil grafik Alew (Trojtl Aleš), LSA, Mr. CAD, Pepek (Josef Malý), Scaterac (Josef Brož), SLM, programátor TTL (Jan Poruba) a Virgo (Roman Zezulák).

Redakce

Redakce

PřezdívkaCivilní jménoFunkceMěstoRočník
- Kubík Lukáš
Grafika, šéfredaktor
Choceň 1979
emptyV roce 1996 předal redakci diskmagu Echo do rukou Pavla Štěpána. Dále budoval svoji kariéru v rodinné firmě, kde se zabýval deratizaci. Na konci 90. let založil firmu Black Light specializovanou na prodej výpočetní techniky.

V roce 1997 prodal svojí Amigu - hlavním důvodem byla "špatná situace s Amigou a málo erotických her".
- Štěpán Pavel
Šéfredaktor Chroustovice 1972
stepan pavel thPavel Štěpán byl jednou z nejzajímavějších postav české Amiga scény. Začínal na ZX Spectru, vlastnil i Didaktik M, Atari 800XL, ZX Spectrum+, Amigu 500. Jeho posledním počítačem byla Amiga 4000/33 s grafickou kartou CyberVision 64/3D, 17" monitorem EIZO F-56.

Vedení diskmagu Echo převzal od Lukáše Kubíka od třetího čísla. Pavel dal dohromady redakci a vyřešil problémy s předplatným. Za jeho vedení šla nahoru úroveň článků - na obsahu Echa se podíleli zejména Amigisté z východočeského kraje. Bohužel, i přes veškerou energii a nadšení se mu nepodařilo zajistit přechod na nový "engine" apod. Poslední Echo vyšlo v roce 1998.

Pavel využíval Amigu i k podnikání v oblasti DTP (Page Stream apod). V druhé polovině devadesátých let se věnoval tvorbě internetových stránek atd. V roce 1997 se v městě Chroustovice velkou měrou podílel i na tvorbě místního zpravodaje, kde měl na starost grafiku. Jeho otec Mgr. Stanislav Štěpán, pořizoval k článkům aktuální fotografie, zachycující dění v Chroustovicích a okolí. Pavlův krátký a činorodý život komplikovalo vážné zdravotní postižení. Jeho zdravotní stav se stále zhoršoval - Pavel zemřel 20. prosince 2003.
Alew Trojtl Aleš
- - -
emptyJeho prvním počítačem byl Commodore 128 s disketovou mechanikou. Tu nahradila Amiga 1200 s turbokartou Blizzard PPC 603e+/160MHz, na které se věnoval 3D grafice v programu Lightwave.
Mr.CAD - - - -
emptyInformace nejsou k dispozici.
Pepek Malý Josef - - -
emptyInformace nejsou k dispozici.
Scaterac Brož Josef Redaktor Vysoké Mýto 1977
broz josefV roce 1988 jsem začal navštěvovat kurzy programování v místním Pionýrském domě. Do základů Basicu nás zasvěcovali na PMD85, ZX 81, Atari 800XE. Nejvíce mě však zaujal Sinclair ZX Spectrum. Hodiny programování se často zvrhly v nepřetržité hraní her. V roce 1989 krátce před revolucí jsem udolal rodiče, aby mi pořídili první počítač. Cenově dostupný Didaktik M - socialistický klon ZX Spectra. Zatímco 17. listopadu mlátili studenty na Albertově, pařil jsem Manic Minera, Renegade apod.

Didaktik vydržel cca tři roky. V roce 1991 jsem se začal poohlížet po dalším počítači. Všichni kamarádi se přesunovali na novější 16 bitové platformy. Ataristé na ST, majitelé Commodore 64 k Amigám. Po zhlédnutí hry First Samurai byla volba zcela jasná - Amiga. Podařilo se mi ukecat místního "podnikatele", aby mi Amigu 500+ pořídil na firmu a následně mi ji prodal bez "daně z obratu" (předchůdce DPH). Na oplátku jsem se zavázal, že mu na Amize budu tisknout štítky na obálky. Díky tomu jsem se dostal nejen k Amize, ale i databázovému programu SuperBase.

V roce 1994 jsem Amigu 500+ prodal a vyrazil do Německa pro Amigu 1200.  Poněkud mě zarazilo, že ve všech obchodech v Reichu jsem dostával odpověď "Amiga ausverkauft" - vyprodáno. Teprve po návratu domů, jsem si s měsíčním odstupem přečetl v Excaliburu smutnou zprávu - Commodore zkrachoval 29.04.1994.

Brzy jsem Amigu vybavil harddiskem, později i Blizzardem B1230/40 s 8MB RAM. Tato konfigurace již umožňovala slušnější práci v Imagine a Maxton Cineme 4D. Díky zájmu o grafiku a multimédia jsem se uchytil v místním videostudiu. Na Amize jsme s bratrem (Brooch) připravovali animace, titulky a presentace ve SCALA Infochannel (dodnes nepřekonaný SW)... Roky 1996-1999 byly ve znamení Amiga parties - Amiga Workshop, Votice, Apocalypse v Brandýse.  Na těchto akcích jsem se seznámil s mnoha zajímavými lidmi - např. Alew, Hologram, Schoolman, Lahve, Dizzy, Bolda, Egas, Zelený apod. S kamarády z východních Čech jsme pomáhali s parties v Malých Svatoňovicích pod vedením DAC klubu p. Vosyky.

Amigu jsem prodal až v roce 1999 v konfiguraci Amiga 1200 s Blizzardem B1260 přetaktovaným na 66 MHz, scandoublerem a řadičem FastATA. Vzhledem nástupu do SPT Telecom jsem konvertoval k PC platformě. Následovala IT "kariéra" v Českém telecomu, O2 a.s., O2 TGT, Eurotelu. Práce IT "specialisty" však pomalu degradovala na tupou administrativu v tzv. "dohledovém centru".  Proto jsem v roce 2007 začal průběžně budovat vlastní, rodinnou IT firmu Computer Services. Dnes se zaměřujeme na IT podporu, budování a servis počítačových sítí. Poskytujeme IT služby několika desítkám společností, firem a školských zařízení ve východočeském regionu. Pracuji na pozici ředitele, administrátora sítí a svačinářky.

Amiga Forever!
SLM - - - -
emptyJeho prvním počítačem se v roce 19887 stal Sharp MZ-821. V roce 1991 si pořídil Amigu 500, kterou v roce 1993 vystřídala Amiga 1200. Tu nakonec dovybavil turbokartou Blizzard 1230 III/50MHz s 32MB RAM, extérní disketovou mechanikou Datalux SV-702, CD-Rom mechanikou GoldStar a 14" monitorem Microvitec.
TTL Poruba Jan Hudba, grafika, coder
Hradec Králové
-
emptyV diskmagu měl na starost tvorbu ikon a naprogramování samatného enginu.
Virgo Zezulák Roman Coder Hradec Králové -
emptyUdělal hru Stone Towers. Další informace nejsou k dispozici.

You have no rights to post comments

Online bookmaker Romenia bet365