VOBSAH           DalÓÉ           PŇedeÓlej
logo

AParátnice a ÁPéčko

AParátnice vznikla, abych mohl používat češtinu v názvech souborů a přitom, aby šlo ÁPéčko celkem jednoduše přechropávat do jinejch kódování češtiny, včetně takový zhovadilosti jako je Windoze ÉÉ. To prej kvůli tomu, že v Browserech bejvaj nastavený tyhle fonty.

Takže jsem prostě udělal jednoduchej, pomalej, blbej a chybující prográmek, kterej to jakž takž dokáže a nazval ho podle jeho vlastností - tj. AParátnice.

Je to celkem jednoduchý, prostě všechno mezi < & > se volitelně nepřevádí. Tím zůstanou linky v KOI8 a vostatní kecy v HTML souboru se daj dokopat do potřebnýho kódování. Takže soubor se jmenuje, já nevím třeba: "Chcípni ty stará prašivino.html", vevnitř používá Windoze ÉÉ a vodvolává se na "Ani náhodou skřečenče.html" a všechno je v pohodě, teda mělo by bejt.

Vobčas se něco nepřevede jak má, ale snad to dopřístě pořádně vodvšivím.

Další co AParátnice zvládá je přejmenovávání souborů s převodem kódování ve jméně. To se používá pro srandičky typu E2 -> KOI8 & KOI8 -> E2. Prostě já si ty háčky a čárky ve jménech nevodpustí a když to vadí, tak si to vyžere AParátnice.

Jo, ten převodní algoritmus je docela šnekoidní, ale řekl bych, že snesitelně. Co snad ty dvě minuty než to přechroupne celý ÁPéčko nějak přežiješ. Jestli si myslíš, že to zvládáš líp, zdroják je ti plně, ouplně a zcela vochotně k dispozici. Nevím, ale nějak se mi s ní už nechce patlat.

PARAMETRY a jiná prča

AParátnice se vovládá z CLI a maká hlavně ve skriptu "CZchroup". Takže soubory se kterejma si náčítá ze souboru - seznamu. Ten se dá celkem jednoduše vymlátit z LISTu, no mrkni do toho už zmiňovanýho skriptu. Jako asi existujou lepší řešení než tohle, ale takhle mě to docela bavilo ? natvořit. Vo načítání příkazový řádky se stará systémová fce dos.library ReadArgs() jelikož je to pohodlný a hlavně pak nejsou nějaký zajebaný nesrovnalosti s uvozovkama (prostě s řetězcama, který maj mezery a tak se daj do uvozovek :+)

Pro přechroupávačku používám bufferovanej přístup po znaku, kterej je prej rychlejší na menší soubory. Ale když má článek víc jak 10 kB tak leda tak prdlajz.

Když se na to mrkneš zjitíš, že v AParátnici se vomílá pár cyklů (načítání ze seznamu, potom furt: načtení znaku, převodní cyklus, zápis znaku - a pak celý znova). Prostě žádná vyšší dívčí, teda jako je to docela průhledný, takže seru na tyhle kecy popíšu parametry a balím to.

Syntaxe:       AParátnice COMMAND/A,SOURCELIST/A,TARGETDIR

COMMAND může bejt:
K8EEH - převede soubor -> z koi8 DO éé,vynechá HTML tagy
K8E2H - převede soubor -> z koi8 DO e2,vynechá HTML tagy
K8E2  - převede soubor -> z koi8 DO e2
EEK8H - převede soubor -> z éé DO koi8,vynechá HTML tagy
EEE2H - převede soubor -> z éé DO e2,vynechá HTML tagy
E2EEH - převede soubor -> z e2 DO éé,vynechá HTML tagy
E2K8H - převede soubor -> z e2 DO koi8,vynechá HTML tagy
E2K8  - převede soubor -> z e2 DO koi8
RK8E2 - přejmenuje soubor -> čeština v názvu z koi8 DO e2
RE2K8 - přejmenuje soubor -> čeština v názvu z e2 DO koi8
 
SOURCELIST je:
Seznam souborů, se kterejma se bude voperace provádět. Textovej soubor samonoha.
 
TARGETDIR je:
Cílovej adresář, prostě tímhle řekneš AParátnici kam má naprat výsledky svý práce. Pro přejmennovávací akce na něj hází salám. Jinak, když ho nezadáš (je to nepovinej argument) defaultní je T:, tak se nediv.

Jestli ještě po tom všem žiješ, můžeš se mrknout na zdroják v Éčku.

BOLDA          

 
__________________________________________  
.
 
Další ve frontě:
 
KodeŇina   Instrukce procesorů 680xx II., AMIGA E - I.díl


VokeCáVKy HarDWare warez WorkBenchoviny DeMa Gfx&Muzika PaŇBY VokecÁvky II
Vokecávky Hardware Warez WBoviny Dema Gfx&Muz Pařby Vokecávky 2