VOBSAH           DalÓÉ           PŇedeÓlej
logo
 

eXternal PacKerská vejbava 4.16

Je to nejvymakanější (de|)kompresovací systém co jsem kdy viděl, slyšel, cejtil, vochutnal, vohmátl a tušil. XPK (eXternal PacKer) je postavenej na pekelně geniálním principu hlavní pakovací knihovny (XPKmaster.library), která k činnosti popohání podřízený knihovny s pakovacíma algoritmama (LIBS:compressors/xpk????.library). Vypadá to nevině, ale síla takovýho spojení je démonická. Prostě je to ideální nástroj na kompesi pro různý aplikace (developerská dekomentace je celkem hustá a výživná a navíc se dá XPKáčkovejm knihovnám z progů fakt pohodlně poroučet) a navíc to člověkovi umožňuje zaměstnat zrovna ten paker, kterej je na danou makačku ten největší frajer (jo, hlavně s xpkUSER.library,viz níž).

Pro tohle všechno je (minimálně) rozumný mít iXPéKáčka v LIBS:ech v pohotovosti, protože nevíš kdy na něco s nima zpresnutýho narazíš a taková situace je třeba s animačkama #?.yafa celkem krutě stopro.
 
iXPéKáčko 4.16 jsem zcucl z Aminetovskýho CéDéčka dvacet dva ("util/pack") a to, že tenhle vokec nevyšel už ve trojce má několik příčin jako..... nebudu to pitvat, prostě vo tom mlátím do klíčů až teď.

Než začnu s creditzama, tak jen utrousím, že existuje handler (XFH), kterej s patřičným mountlistem udělá logický rařízení (XDH0: třeba) a pak všecno co se na něj zapisuje|čte projde pakováním|depakováním. Nejni nejmladší, ale je funkční, ale celkem se mi jeví jako nepotřebnej, protože spousta (většina novejch) aplikaček už s iXPéKáčkem bez keců spolupracuje a na spustitelňáky jsem nasadil do startovačky xLoadSeg (viz,níž).

Jim patří děkovačky....

  Někdy v Září 1996 s tím vším začal Dirk Stöcker
Geschwister-Scholl-Stra?e 10
01877 Bischofswerda
GERMANY
 
Telefén: (+49) (0)3594 706666
E-Mail: stoecker@rcs.urz.tu-dresden.de
stoecker@amigaworld.com
 
WWW: http://home.pages.de/~Gremlin/
http://www.amigaworld.com/support/xpkmaster/
 
  No a pak mu s tím řízně helpli
Bryan Ford Urban Dominik Müller
8749 Alta Hills Circle Schulhausstrasse 83
Sandy, UT 84093 CH-6312 Steinhausen
SWITZERLAND
Telefén: (801) 585-4619
E-Mail: bryan.ford@m.cc.utah.edu          umueller@indiac.relog.ch
baf0863@cc.utah.edu umueller@amiga.icu.net.ch
baf0863@utahcca.bitnet umueller@amiga.physik.unizh.ch
umueller@iiic.ethz.ch
 
  Spoustu bugfixáren na XPK aplikoval Christian von Roques
Forststrasse 71
76131 Karlsruhe
GERMANY
Telefén: (+49) (0)721 621253
E-Mail: roques@pond.sub.org
roques@ipd.info.uni-karlsruhe.de
roques@ira.uka.de

iXPéKáčko je nejspíš FREEWARE, no nevím, ale v guidu jsem nikde tak nějak nenarazil na nějaký sharewarový a jiný kecy, tak asi je fakt FREE, přičemž něktrý kusy softu jedou pod GNU licencí.
 
?? Instalaci to pere přes Installer a je pohodová. U některejch pakovacích #?.library je k dispozici verze pro dvacítky a vejš, což potěší. Na disku sežere iXPéKáčko po rozbalení 295 kB,teda jenom uživatelská vejbava, pokud toužíš po developerský, počítej s dalšíma 203 kilobajtama a zdrojáky zaberou 453 kB.
 
? iXPéKáčko maká už vod jednatrojky, no ale to myslím bez preferencí takže vopět se hodí KickStart&WorkBench 2.0+, což nebeton máš jinak bys tohle těžko mohl číst. Na pakovačku/depakovačku je samonoha nějaká ta paměť třeba, ale viděl jsem těžce makat iXPéKáčko na holý dvanáctikuli, takže na dnešní poměry to nejni žádnej velkej rozežranec. Pro spouštění zpresnutejch progů musí běžet xLoadSeg, pro srandu s xpkUSER.library zase XPKmasterPrefs.
 
Sakra nesmí zapomenout vokecnout guide, protože fakt helpne. Najdeš v něm jednak povšechný kecy, vysvětlovačky a taky popis jednotlivejch pakovaček.

ÁTéÓčkáři se rovněž neflákaj a tak už při instalaci na tebe jukne čeština a preference počeštění zvládaj dokonale a to dost žeru.

Tohle fakt žeru...

Furt tu kecám vo xpkUSER.library a vona neexistuje, teda ne jako soubor v "LIBS:compressors". Vono je to spíš takovej port na XPK-preference, který fakčej ve dvou složkách a to céčkový (c:), která běží a prefsový, no prostě preferenčního editoru. K čemu je to všechno dobrý ?

Stačí, když někde kde potřebuješ něco XPKpresnout (třeba xPack mOd.zhovadilost METHOD  USER), nastavíš packer na USER a je vysmáto.
 
No, záleží jak máš nastevený tady už hodně vokecávaný preference. Mrkni na vobrázek a je jasný vo čem kecám. Prostě si v preferencích nastavíš masku na typ souboru, buď teda ADOSovou [např. #?.kravin(?|ec)], nebo nějakou vnitřně souborovou-hexa vorientovanou, no a k ní packer dle chuti a potřeby.
 
XPK preference
 
Jo, pakovat iXPékáčKem se daj i spustitelňáky a pak je vklídku z WorkBenche nebo Shellu můžeš nahodit. Ale, ne bez xLoadSegu. Teda bez něj to samonoha zpakuješ, ale už nespustíš. xLoadSeg je prográvek,kterej napatchuje dos.library a už to spustíš. Stačí třeba do startovačky naklepat

          "RUN >NIL: c:xLoadSeg"

Pár keců k některejm subknihovnám

Vod toho je XpkMaster.guide.

A co s tím?

No šetřit plac! Třeba zpaknout mody, protože Hipík, EaglePlayer nebo DeliTracker iXPékáčKo berou. Taky zpresnutím guidů (Guideance), textů (MuchMore) a jinejch dat (Visage zvládá XPK-ifFy) se většinou nic nepokazí, protože podpora iXPékáčKa u developáků příjemně & neustále narůstá.
 
Čím to sakra zpaknout? Třeba XPKtanou (AMINET util/pack). Nebo nějakým diskmanažerem, třeba DosContáč je na to standartně vybavenej.
 
DosContÁĂovŮ nastavenÉ
 
V FileMasteru stačí v preferencích commands třeba něco jako: "xPack {F} METHOD USER SUFFIX .xpk" (v DOpusu to bude podobný až na to "{F}") ve správným stringáči (když nevíš, čti guidy). Taky to chce nastavit výstupní vokno, ale to nejni nutný. To SUFFIX řekne xPacku, aby přidal koncovku, což se někdy nehodí a někdy zase jo, tak dělej jak myslíš. USER je použitý záměrně, protože pak se nemusíš starat vo typ souboru co chceš zpaknout a s volbou tak nějak nejlepšího vhodnýho packeru. No vo tom už jsem do kláves mlátil......
 
Tana v akci

Tak nějak je iXPékáčKo totální nářez.... a už bez něj prostě nemůžu bejt, vo mojí Amče radši ani neklávesuju.

BOLDA          

__________________________________________  
.
 
Další ve frontě:
 
WaREZ   Aminetovský CéDéčko po dvacátýtřetí eLZetiXko 1.21 registovaný (zadara)
 

 
VokeCáVKy HarDWare WorkBenchoviny KoDeŇiNa DeMa Gfx&Muzika PaŇBY VokecÁvky II
Vokecávky Hardware WBoviny Kodeřina Dema Gfx&Muz Pařby Vokecávky 2