The Best bookmaker bet365 Bonus

Дървен материал от www.emsien3.com

UNITED ELECTRONIC CRAZIES

Jak už to tak bývalo v době osmibitů, počítače dětem vybírali rodiče. Takže šťastnější z těchto pánů vlastnili Atari 800 XL (Lunchie, Pic, Ataman, Over a Helmuth), někteří Sam Coupe (Kabi) a někteří obyčejné PMD (Roger). Postupně však začali pokukovat po 16-bitových počítačích a jejich volba, kromě ataristů jejihž volba padla na Atari ST, padla právě na Amigu. Nakonec ale i ataristé dali přednost kvalitě a definitivně přešli na Amigu. To nakonec dopadlo tak, že v létě 1992 si ti bohatší koupili Amigu 500+ (Ataman, Luchie, Over).

Netrvalo dlouho a společně se začali snažit programovat. Cílem bylo konkurovat diskmagu GURU, což nakonec zavrhli a začali se věnovat vlastní tvorbě. One (Binary Mystery) a Ataman chtěli tvořit systémové programy, Lunchie se chtěl věnovat spíše hrám a demům. Ataman nakonec začal pracovat na vlastním hypertextovém prohlížeči. V březnu nebo dubnu následujícího roku si Kabi koupil Amigu 1200. V létě 1993 dostali One a Lunchie pracovní povolení do Anglie, z které si přivezli své Amigy 1200.

V této době pokračoval v práci pouze Ataman (nějaká střílečka), zatímco One a Lanchie se snažili dodělat ve škole zkoušky a vyrazit za hranice. Než se vrátili se svými novými Amigami, přidal se k této skupině ještě grafik Pic a Helmuth si také koupil Amigu 1200.

Luchie po příjezdu zjistil, že už nemůže opakovat neúspěšné zkoušky před odjezdem a že bude musel opakovat celý ročník. Proto začal se Zerem pracovat na hře BrainStorm.

Nikdo nakonec neví jak se to stalo, ale tato skupina se najednou rozpadla. Je možné, že začátkem byl Lunchieho odchod od Quida k PICIům. Ataman začal kompletně přepisovat svojí střílečku, ale toho nakonec zanechal a dále se věnoval pouze vývoji svého prohlížeče nazvaného Hyperion (ten nakonec uveden nikdy nebyl). Lunchie měl skoro dokončenou verzi hry BrainStorm, ale čekalo se na vyjádření firmy Black Legend, která ale chtěla raději nějakou strategii nebo simulátor.

Složení skupiny

PřezdívkaCivilní jménoFunkceMěstoRočník
Lunchie Čížek Vladimír - - -
cizek vlada thV roce 1997 odešel po dokončení vysoké školy do U.S.A. Dnes žije v San Franciscu, kde pracuje pro firmu BankServ.
Helmuth Czyz Česlav Coder Hodslavice 1973
ceslav czyz thPosléze přešel ke skupině PICI. Dnes žije v městě Tromsø (Norsko). Pracuje u firmy J.M.Hansen AS.
Over Trochta Miroslav Coder Valašské Meziříčí -
emptyPřezdívky vznikly spolu s Rogerem z nadšení z leteckých simulátorů, jelikož při komunikaci pilotů letadel přes vysílačky se slova Roger a Over v angličtině používají ve významu "Přepínám".

Jeho první počítač se kterým se kdy setkal bylo PMD-85 v počítačovém kroužku na základní škole. O několik let později uviděl u kamaráda poprvé Amigu. Netrvalo dlouho a už měl doma vlastní Amigu 600, později Amigu 1200. Přes své kamarády se postupně dostal až ke scéně, kde se nakonec ukotvil jako coder (i když jak sám říká, nikdy nic nevytvořil). Hodně se ale také zajímal o vectory a raytracing. Dokonce uvažoval také o vytvoření nějakého raytracingového programu a vytvoření hry ve stylu Speed Way.

Scénu a Amigu jako takovou opustil v roce 1996, kdy už bylo celkem jasné, že Amiga nemá před sebou žádnou budoucnost. Navíc začal pracovat a času bylo stále méně. Dnes už se k Amize nevrací ani pomocí emulace a na své působení na scéně vzpomíná s rozpaky ;) Nicméně jeho působení na scéně jistou měrou ovlivnilo i jeho následujícící zaměstnání, jelikož se na Amize dostal také k 3D grafice. Dnes se živí vývojem CFD softwaru (simulace proudění a přenosu tepla v průmyslových procesech). Jako jediný z původní skupiny dnes stále žije ve Valašském Meziříčí.
Kabi Kabeláč Zdeněk - Valažské Meziříčí -
kabelac zdenek thZajímal se o komprese a vrtal se v jiných programech, které následně vylepšoval. Tak například dokázal o 50 procent urychlit nejrychlejší JPEG prohlížeč pro Amigu - FastJPEG. V roce 1995 dokončil verzi 1.50 své XPK MAShovací knihovny. Dnes žije v Brně a pracuje u firmy Red Hat Software, kde programuje jádro Linuxu.
Ataman Kudla Rudolf Coder Valažské Meziříčí 1974
kudla rudolf thJeho prvním počítačem se v roce 1987 stalo Atari, na které šetřil rok a půl předem. Po pravdě řečeno chtěl tenkrát jakýkoliv počítač a známý mu tehdy z Německa dovezl právě Atari. Předtím ho už kdysi viděl u jednoho svého spolužáka. Postupem času se dopracoval až na šéfredaktora Atari magazínu Flop. Věci co potřeboval mít rychle a snadno tvořil v Turbo Basicu. Zbytek pak programoval v assembleru MAC/65. To byl jeden z nejlepších assemblerů, jaké kdy viděl. Jedinou nevýhodou oproti těm, které používá dnes byla absence pořádného debuggeru. Jinak je ale v některých oblastech dodnes nepřekonán.

Za svůj neužitečnější program považuje asi reader do Flopu, protože ho používalo nejvíc lidí. Za nelepší pak považuje textový editor, který ovšem nikdy neuvolnil pro veřejnost. Nedodělal ho kvůli koupi Amigy. Jinak by ovšem asi docela snadno vytlačil Čapka, byl fantasticky rychlý. Jinak těch programů zas až tolik neudělal. Měl rozdělané taky dvě hry. Byly to konverze ze Sinclaira - Equinox a Deviants. Ty nakonec nedodělal, i když v Equinoxu se už dal hrát 1. level.

Práci pro Atari ukončil kvůli nákupu Amigy. Nejdřív sice vedl silácké řeči, že si Atari nechá a bude pro ně stále dělat atd... V okamžiku, kdy si však k Amize sedl, tak za půl dne na zkoušku udělal velice obstojný Tetris. Ano čtete správně, nejdříve na Amize začal programovat, ke hrám se dostal až později. Důvod byl prostý, až teprve po nějaké době teprve sehnal nějaké hry. Když viděl, jak je to na Amize snadné (trvalo to jen půl dne na úplně novém počítači, v neznámém, multitáskovém a okénkovém operačním systému, jehož principy ještě zdaleka neznal dokonale), ohromilo ho to a představa programování pro Atari ho přestala tak moc lákat. Nejdůležitějším důvodem ale bylo to, že tehdy se toho na Atari už moc nedělo. Většina lidí měla ST nebo PC a skutečnou tvůrčí činnost vyvíjel málokdo. Takové prostředí už nebylo příliš inspirativní. Od přechodu na Amigu očekával, že se dostane zase k lidem, kteří budou s tímto počítačem dělat nové, zajímavé věci. Programovat. Lépe, rychleji, lepší věci, ale hlavně alespoň něco! Potřeboval nějaký vzruch. Touha po výkonnějším stroji nebyla vůbec primární. Jeho Atari mu naprosto stačilo. Měl ho nadprůměrně vylepšené a dělalo se mu na něm snadno. Taky ho dokonale znal, což je pro programátora obrovská výhoda. Jenže člověk si nevystačí s tím, co dělá sám. Potřebuje se se svými programy taky pochlubit, chce, aby je používalo co nejvíce lidí. Své Atari po čase prodal. Hluboko pod cenou, ale nemělo smysl nechat ho ležet doma ve skříni, aby se na něj jen prášilo.

Amiga jeho očekávání nakonec splnila. Už to sice nikdy nebylo takové, jako v dobách, kdy jezdil do FLOPu a setkával se tam s ostatními lidmi, diskutoval o různých programech a podobně. Ty časy byly dávno pryč. Navázal ale nové kontakty a díky internetu mohl debatovat s lidmi z celého světa. Je to mnohem lepší, než to bývalo, ale ta správná atmosféra je už pryč.

Na Amize programoval stále v assembleru, ale tentokrát pro MC68000. Občas používal i GFA Basic (zůstal věrný Franku Ostrowskemu - TurboBasic i GFA jsou jeho dílem). Na PC používá pochopitelně C++. Pro Amigu vyzkoušel ještě některé exotické jazyky jako E, AREXX, FALSE atp... Jeho hlavní doménou zůstal ale pořád assembler, na který nedal dopustit. Své výtvory ale prakticky nepouštěl mezi lidi. Vše co programoval na Amize, dělal výhradně pro své potěšení. Proto se mu snadno stalo, že jeden projekt přerušil kvůli jinému, který se mu v tom okamžiku zdál přitažlivější. Ve své době pracoval dokonce i na realizaci objektově orientovaného programovacího systému v assembleru a na to navazující knihovně pro tvorbu grafického rozhraní programů tak, aby se odstranila veškerá programátorská práce při jeho vytváření. Kromě větších projektů pracoval na vysoce komfortním vyhledávání souborů na disku, na nové knihovně pro kompresi a dekompresi dat a spoustě dalších programů.

Dnes žije v Olomouci. Pracuje u firmy Espace, kde je tvůrcem technologie MoNET.
Roger Holík Antonín - Valažské Meziříčí -
antonin holik thPřezdívky vznikly spolu s Overem z nadšení z leteckých simulátorů, jelikož při komunikaci pilotů letadel přes vysílačky se slova Roger a Over v angličtině používají ve významu "Přepínám". Dnes žije v Olomouci. Pracuje u firmy Espace.
Pic Čížek Pavel Coder, grafika Praha 1977
emptyJeho prvním počítačem byla Amiga 500, kterou měl v úplných začátcích připojenou na černobílou televizi (hrozný obraz) a když doma nikdo nebyl, pouštěl si jí tajně na televizi barevné. To vše do doby než si pořídil monitor Philips 8833-II.

K programování se dostal na škole a postupem se o něj začl zajímat i na Amize. Začínal s Pascalem, mezitím poznal GFABasic, pak Céčko, časem C++, assembler MC 680x0 (i když ten používal jen v krajních situacích) a na stará kolena se musel naučit i Fortran nebo Basic pod EPOC (operační systém počítačů Psion).

Posléze přešel ke skupině Magic Birds. Dnes žije v Brně a pracuje u firmy 2K Czech (dříve Illusion Softworks), byl hlavním grafikem pro hru Mafia, v současnosti pracuje jako "lead city artist" na hře Mafia 2.

You have no rights to post comments

Online bookmaker Romenia bet365