The Best bookmaker bet365 Bonus

Дървен материал от www.emsien3.com

UNITED ELECTRONIC CRAZIES

Jak už to tak bývalo v době osmibitů, počítače dětem vybírali rodiče. Takže šťastnější z těchto pánů vlastnili Atari 800 XL (Lunchie, Pic, Ataman, Over a Helmuth), někteří Sam Coupe (Kabi) a někteří obyčejné PMD (Roger). Postupně však začali pokukovat po 16-bitových počítačích a jejich volba, kromě ataristů jejihž volba padla na Atari ST, padla právě na Amigu. Nakonec ale i ataristé dali přednost kvalitě a definitivně přešli na Amigu. To nakonec dopadlo tak, že v létě 1992 si ti bohatší koupili Amigu 500+ (Ataman, Luchie, Over).

Netrvalo dlouho a společně se začali snažit programovat. Cílem bylo konkurovat diskmagu GURU, což nakonec zavrhli a začali se věnovat vlastní tvorbě. One (Binary Mystery) a Ataman chtěli tvořit systémové programy, Lunchie se chtěl věnovat spíše hrám a demům. Ataman nakonec začal pracovat na vlastním hypertextovém prohlížeči. V březnu nebo dubnu následujícího roku si Kabi koupil Amigu 1200. V létě 1993 dostali One a Lunchie pracovní povolení do Anglie, z které si přivezli své Amigy 1200.

V této době pokračoval v práci pouze Ataman (nějaká střílečka), zatímco One a Lanchie se snažili dodělat ve škole zkoušky a vyrazit za hranice. Než se vrátili se svými novými Amigami, přidal se k této skupině ještě grafik Pic a Helmuth si také koupil Amigu 1200.

Luchie po příjezdu zjistil, že už nemůže opakovat neúspěšné zkoušky před odjezdem a že bude musel opakovat celý ročník. Proto začal se Zerem pracovat na hře BrainStorm.

Nikdo nakonec neví jak se to stalo, ale tato skupina se najednou rozpadla. Je možné, že začátkem byl Lunchieho odchod od Quida k PICIům. Ataman začal kompletně přepisovat svojí střílečku, ale toho nakonec zanechal a dále se věnoval pouze vývoji svého prohlížeče nazvaného Hyperion (ten nakonec uveden nikdy nebyl). Lunchie měl skoro dokončenou verzi hry BrainStorm, ale čekalo se na vyjádření firmy Black Legend, která ale chtěla raději nějakou strategii nebo simulátor.

Složení skupiny

PřezdívkaCivilní jménoFunkceMěstoRočník
Lunchie Čížek Vladimír - - -
cizek vlada thV roce 1997 odešel po dokončení vysoké školy do U.S.A. Dnes žije v San Franciscu, kde pracuje pro firmu BankServ.
Helmuth Czyz Česlav Coder Hodslavice 1973
ceslav czyz thPosléze přešel ke skupině PICI. Dnes žije v městě Tromsø (Norsko). Pracuje u firmy J.M.Hansen AS.
Over Trochta Miroslav Coder Valašské Meziříčí -
emptyPřezdívky vznikly spolu s Rogerem z nadšení z leteckých simulátorů, jelikož při komunikaci pilotů letadel přes vysílačky se slova Roger a Over v angličtině používají ve významu "Přepínám".

Jeho první počítač se kterým se kdy setkal bylo PMD-85 v počítačovém kroužku na základní škole. O několik let později uviděl u kamaráda poprvé Amigu. Netrvalo dlouho a už měl doma vlastní Amigu 600, později Amigu 1200. Přes své kamarády se postupně dostal až ke scéně, kde se nakonec ukotvil jako coder (i když jak sám říká, nikdy nic nevytvořil). Hodně se ale také zajímal o vectory a raytracing. Dokonce uvažoval také o vytvoření nějakého raytracingového programu a vytvoření hry ve stylu Speed Way.

Scénu a Amigu jako takovou opustil v roce 1996, kdy už bylo celkem jasné, že Amiga nemá před sebou žádnou budoucnost. Navíc začal pracovat a času bylo stále méně. Dnes už se k Amize nevrací ani pomocí emulace a na své působení na scéně vzpomíná s rozpaky ;) Nicméně jeho působení na scéně jistou měrou ovlivnilo i jeho následujícící zaměstnání, jelikož se na Amize dostal také k 3D grafice. Dnes se živí vývojem CFD softwaru (simulace proudění a přenosu tepla v průmyslových procesech). Jako jediný z původní skupiny dnes stále žije ve Valašském Meziříčí.
Kabi Kabeláč Zdeněk - Valažské Meziříčí -
kabelac zdenek thZajímal se o komprese a vrtal se v jiných programech, které následně vylepšoval. Tak například dokázal o 50 procent urychlit nejrychlejší JPEG prohlížeč pro Amigu - FastJPEG. V roce 1995 dokončil verzi 1.50 své XPK MAShovací knihovny. Dnes žije v Brně a pracuje u firmy Red Hat Software, kde programuje jádro Linuxu.
Ataman Kudla Rudolf Coder Valažské Meziříčí 1974
emptyChtěl společně s Onem vytvořit nejlepší assembler i s některými prvky vyšších programovacích jazyků. Dnes žije v Olomouci. Pracuje u firmy Espace.
Roger Holík Antonín - Valažské Meziříčí -
antonin holik thPřezdívky vznikly spolu s Overem z nadšení z leteckých simulátorů, jelikož při komunikaci pilotů letadel přes vysílačky se slova Roger a Over v angličtině používají ve významu "Přepínám". Dnes žije v Olomouci. Pracuje u firmy Espace.
Pic Čížek Pavel Coder, grafika Praha 1977
emptyJeho prvním počítačem byla Amiga 500, kterou měl v úplných začátcích připojenou na černobílou televizi (hrozný obraz) a když doma nikdo nebyl, pouštěl si jí tajně na televizi barevné. To vše do doby než si pořídil monitor Philips 8833-II.

K programování se dostal na škole a postupem se o něj začl zajímat i na Amize. Začínal s Pascalem, mezitím poznal GFABasic, pak Céčko, časem C++, assembler MC 680x0 (i když ten používal jen v krajních situacích) a na stará kolena se musel naučit i Fortran nebo Basic pod EPOC (operační systém počítačů Psion).

Posléze přešel ke skupině Magic Birds. Dnes žije v Brně a pracuje u firmy 2K Czech (dříve Illusion Softworks), byl hlavním grafikem pro hru Mafia, v současnosti pracuje jako "lead city artist" na hře Mafia 2.

You have no rights to post comments

Online bookmaker Romenia bet365