The Best bookmaker bet365 Bonus

Дървен материал от www.emsien3.com

VEGATRONIK

Tato slovenská skupina vznikla v roce 1991. Tronikovi se líbila tvorba (hudba a grafika) od Frankieho a proto se rozhodli založit vlastní skupinu. Její název vznikl z přezdívek dvou zakládajících členů Tronika a Frankieho. Do té doby vystupoval Frankie pod přezdívkou "Frankie of Vegasoft" takže ve spojení s Tronikem vznikl název VegaTronik.

Nejznámější tvorbou této skupiny bylo vydávání slovenského diskmagu AMI. Nicméně velice zajímavé je i jejich trackmo Vivat Slovakia. Méně známou informací je to, že tato skupina pracovala i na vlastní hře, pro kterou již měli dokončený dokonce funkční editor.

Konec skupiny se datuje na rok 1994, kdy se cesty jednotlivých členů začal rozcházet a budoucnost Amigy nenabízela již nic nového.

Složení skupiny

PřezdívkaCivilní jménoFunkceMěstoRočník
Alex Šaffa Vladimír Hudba Michalovce, SK -
saffa vlado thV letech 1991 až 1997 studoval na Technické univerzitě v Košicích. Dnes pracuje jako Assistant Vice President ve firmě Barclays Capital Services Limited.
Cracksoft Slanina Jan Grafika - -
emptyInformace nejsou k dispozici.
Frankie Svetlík Miroslav Grafika, hudba Slovenská Lupča, SK -
emptyK počítačům se poprvé dostal ve svých 13 letech přes svou matku, která mu jako učitelka půjčila ze školy dnes již legendární PMD-85.

S Amigou se setkal poprvé v roce 1990. V té době měl doma jeden z jeho kamarádů Sharp MZ-800, který mu oproti zapůjčenému PMD-85 strašně záviděl. Jeho rodiče však občas jezdili do Rakouska, odkud vždy dovezly hromady reklam, v kterých poprvé objevil reklamu na Amigu 2000. Jedinou podmínkou k jeho nákupou bylo, že si na něj musel našetřit úplně sám. Miro tak začal šetřit jako šílený a nakonec se mu přeci jen podařilo našetřit a napůjčovat si 10.000,-. Když doma pochopili, že to opravdu myslí vážně, zbytek mu doplatili a koupili mu Amigu 500 včetně monitoru. S touto Amigou vydržel až do roku 1994, kdy si pořídil Amigu 1200 včetně pevného disku.

Na Amiga scénu vstoupil pomalu v roce 1991, kdy při schánění různých informací o Amize narazil na časopis Amiga Review, který začal pravidelně odebírat. V něm také narazil na inzerát na diskmagy AMI a GURU. Rozhodl se objednat AMI a po nějaké době si uvědomil, že má k dispozici nějakou hudbu a grafiku, tak proč to neposlat. Netrvalo dlouho a ozval se mu Tronik s nabídkou spolupráce a byla ruka v rukávu.

Ze svou nejlepší tvorbu považuje VegaTronik logo, vytvořené z pěti obrazovek (LoRes 320x200), na kterém strávil 2 týdny ručního ditherování. Následně vytvořil ještě perfektní animaci v rozlišení 640x400 a 32 barvách, která se měla objevit před tímto logem. Ke vší smůle mu však odešla disketovka a bylo po zábavě.

Amiga scénu se rozhodl opustit přibližně v roce 1995, kdy začal věnovat stále více času hraní se svou kapelou, takže na Amigu bylo stále méně času. Nicméně stále čekal na něco nového, založeného na PPC. To se nakonec nestalo a postupně jeho zájem o scénu opadl úplně. Nakonec jako většina lidí musel chtě nechtě přejít na PC. Chtěl si sice ještě koupit nějaký SGI (Silicon Graphics), ale vzhledem k tehdejším cenám těchto strojů z toho padlo.

I s odstupem let, když někdy vidí Amigu, tak si stále vzpomene na ty staré dobré časy, které s ní zažil. Dokonce si koupil balík Amiga Forever, vlastnil Amithlon, zkoušel rozchodit AmigaOS 4.x na Macu G3 a zároveň experimentuje s AROSem.

Své působení na scéně považuje za důležité s ohledem na svůj osobní vývoj a možnost se srovnávat s většími esy... Postupem času si prošel všemi funkcemi, přes hudbu až po grafiku. Jelikož se nakonec ze Slovenska odstěhoval, přerušil veškeré kontakty se svými přáteli z tehdejší scény. Nicméně jeho působení na scéně ovlivnilo i jeho současné zaměstnání, kdy se živí jako programátor. V současné době bydlí v Antwerpách v Belgii. Dodnes se živí jako programátor.
Tronik Hanušiak Peter Coder Levice, SK 1975
hanusiak peter thJeho prvním počítačem byl ještě na základní škole Didaktik Alfa. Následovalo Atari 800XL, kterou v roce 1990 vystřídala Amiga 500, kterou mu koupil otec na služební cestě v Německu. Na ní se snažil naučit programovat v assembleru (AsmOne a DevPac), z čehož nakonec vzniklo pár zábavných věcí. Nakonec skončil u Amigy 1200 vybavené turbokartou Blizzard 1230/50.

V letech 1996 - 2001 studoval na Univerzitě Komenského v Bratislavě obor počítačové vědy, jenž dokončil magisterským titulem. V současné době pracuje jako Principle Product Specialis u firmy Oracle EMEA.
- Belicak Roman - Michalovce, SK -
emptyInformace nejsou k dispozici.
Steve Pavelka Štefan - Michalovce, SK -
stefan pavelka thSteve působil od roku 1996 jako jeden z vývojářu Amiga her u firmy Ablaze Entertainment. V roce 2001, kdy Ablaze přešlo na vývoj her pro PC, byla založena firma Cypron Studios, kde působí dodnes jako výkonný ředitel.

You have no rights to post comments

Online bookmaker Romenia bet365