The Best bookmaker bet365 Bonus

Дървен материал от www.emsien3.com

TOAYEN

Skupinu Toayen (jejíž název vznikl úpravou jména malířky Toyen) v roce 1991 založili společně Hologram (Jaroslav Bubeník) a dr.Walter (Vladimír Nejedlý), kteří do té doby vedli Atari skupinu The Star Software. Postupem času poznali Plastica (Václava Koulu) a netrvalo dlouho než společně založili skupinu Toayen (ještě při svém působení na Atari scéně). Původně chtěli tvořit textové hry, ale pro Atari už žádné nevydali. Název skupiny vymyslel Plastic, nejspíše podle malířky Toyen.

První produkcí této skupiny bylo Holynovo demo Toayen in Action, jako druhé se objevilo také Hologramovo nostalgické lamtro Čekejte. Poslední produkcí této skupiny bylo demo Lastro (Oh, No More Plastic), to už bylo v dobách kdy Hologram moc dobře nevycházel s Plasticem. Probíhaly také práce na textové hře Prisoner of Univers, z které se však bohužel nic nezachovalo. Skupina Toayen měla také v plánu vydávat vlastní diskmag Resetor (složení loga Red Sector, od nichž vykradli grafiku z Demomakeru), ale Plastic nebyl schopen naprogramovat vlastní engine a proto byly připravené texty věnovány diskmagu AWB.

Hologram a Miras se nakonec v roce 1998 ve zlém rozešli s Plasticem a přešli založili novou skupinu Squadream.

Složení skupiny

PřezdívkaCivilní jménoFunkceMěstoRočník
Dr. Walter Nejedlý Vladimír Hudba Praha 1975
nejedly vladimir thV roce 1993 si koupil PC v USA, kde byl na prázdninách. To nakonec vedlo k jeho rozhodnutí prodat Amigu, ale i nadále zůstal členem skupiny. Později pracoval v nahrávacím studiu Vintage v Praze – Průhonicích.
Hologram Bubeník Jaroslav Coder Kladno 1977
holyna thNarodil se 16. ledna 1977 v Kladně. K počítačům se dostal poprvé v létě roku 1988, kdy byl přihlášen na letní počítačový kurz. Zde také poprvé uviděl počítačové (textové) hry. K Amize se poprvé dostal až v létě 1991, kdy jí viděl u svého kamaráda Tomby (Tomáš Balon). Od té chvíle jí chtěl mít také. Po roce si koupil svojí Amigu 500 (s 0.5MB RAM). Tu o půl roku později rozšířil o dalších 0.5MB RAM. Amigu 1200 si pořídil až někdy v roce 1997. K Amiga scéně se dostal úplně poprvé až na podzim roku 1991, na akci Resetkání. Jeho přezdívka vznikla ještě na osmibitovém Atari, na už dělal svoje první textové hry a strašně se mu líbilo jméno Hologram a tak si jej nechal. Na Atari vytvořil textovky Chrám zkázy 2.0 a Debils Action. Na Amize vytvořil jako první textovku Toayen In Action, následovalo Na Resetkání 94, remake Pilotova příběhu, Vietnamská Mise, demo Čekejte a nakonec Na Resetkání 98. Scénu a Amigu opustil přibližně v roce 2001, kdy si jako mnoho ostatních koupil PC. O scénu jako takovou se zajímá stále, i když mnohem méně než v minulosti. Působení na scéně mu pomohla určit jeho identitu v pubertě a následně i tak nějak životní filozofii.

Dnes pracuje v IT oddělení jedné nadnárodní korporace, která se zabývá výrobou a následnou distribucí dětských hraček.
Plastic Koula Václav Coder Slaný 1975
vaclav koula thK počítačům se dostal přibližně v roce 1985, kdy dostal jako dárek k vánocům Atari 800XE. Jeho první Amiga byla v roce 1992 Amiga 500 Plus, kterou mu přivezli rodiče z Německa. Postupem času si ještě dokoupil Amigu 1200, včetně turbokarty Blizzard a pevného disku. Na Amize se začal po čase učit programovat, což ho vytáhlo až na pozici hlavního programátora (AMOS) a spoluzakladatele skupiny Toayen. Bohužel, bral si toho šíleně moc a tak měl ve finále rozděláno mnoho projektů, z kterých jen pár dokázal dotáhnout do konce. Práce na scéně se musel nakonec vzdát kvůli zaměstnání, kde se musel věnovat práci na PC. Z nedostatku času pak postupně přestal Amigu používat úplně.

Na své působení na scéně dnes vzpomíná s úsměvem. Jeho pohyb na scéně však celkem podstatně ovlivnil i jeho další povolání, jelikož se i dnes živí jako programátor (PHP, MYSQL, XHTML atd...). Má dvě děti (holku a kluka).
Miras Hrach Miroslav Grafika, 3D grafika, coder Kladno -
mirasPoslední informace pochází z roku 1998, kdy se dal na meditace a chodil po lesích. Kde je mu dnes konec nikdo neví.

You have no rights to post comments

Online bookmaker Romenia bet365