The Best bookmaker bet365 Bonus

Дървен материал от www.emsien3.com

ABORT

Skupina Abort vznikla na podzim roku 1997 v proslulé hospodě Chaloupka v Ústí nad Labem. Tato skupina stála za vydáváním jednoho z nejkvalitnějších diskmagů na scéně - AmigaCS, který byl v podstatě také důvodem jejího založení. Název AmigaCS byl odvozen z IRC kanálu #amigacs, na kterém se v druhé polovině roku 1997 skupina lidí dohodla, že vznikne nový diskmag a budou do něj přispívat právě amigisté z kanálu #amigacs.

Původní engine diskmagu měl vytvořit Shamanův kamarád Alien a Shaman měl následně vytvořit jen systém obarvování textů. Situace se však nakonec vyvrbila tak, že Alien totálně selhal a Shaman tak musel vytvořit nejen samotný obarvovač a vlastní prohlížeč, ale nakonec i naplnit obsah. Zhruba v této době Shaman poznal dva další kamarády - JR (Jaromíra Rozmaru) a Ya (Miroslava Petra). Bratry Schizzyho (Petra Skalu) a Luska (Lukáše Skalu) znal již z dřívějška. Společně naplnili první číslo v té době ještě neexistujícího diskmagu. První číslo tím vším bylo negativně poznamenáno a teprve to druhé číslo bylo po designové stránce kompletně prací skupiny.

abort

Konec skupiny byl spojen s přípravou pátého čísla diskmagu. Do něj se nedařilo sehnat dostatek článků a postupem času všichni členové přešli na PC. Schizzy a LuSk byli vždy "nezávislí na platformě", ale s přechodem Shamana na PC došlo definitivně k rozpadu Abortu. Do toho se ještě LuSk přestěhoval do Prahy a pak ho následoval i JR. K oficiálnímu rozpadu pak došlo na stejném místě kde byla skupina založena - v hospodě Chaloupka v neděli 6. června 1999 v 13:42.

Složení skupiny

PřezdívkaCivilní jménoFunkceMěstoRočník
JR Rozmara Jaromír Grafika, hudba Ústí nad Labem 1979
jr thPod hlavičkou ústecké skupiny TETRACORP spolupracoval s Radioactive Software na projektu nové hry 2050 - The Assasins Game (klon Abuse). Postupem času se začal zabývat tvorbou internetových prezentací pod hlavičkou vlastní firmy ProfiGrafik.

Dnes je jedním ze tří spolumajitelů firmy WebTek, která se také zabývá tvorbou internetových prezentací. Je považován za skvělého grafika a webdesignera, odborníka na HTML6 a CSS4!
Lusk Skala Lukáš Text Ústí nad Labem 1975
emptyTohoto scenera se podařilo kontaktovat, nicméně k této historii se již nechce vyjadřovat.
Shaman Pokorný Jaroslav Coder, šéfredaktor Ústí nad Labem 1972
shaman thVynikající programátor, který byl také autorem vynikajících programů Cassette (program pro tisk obalů na MC, Video, diskety a CD) a Převodník. Amigu používal už od roku 1990, kdy začínal jako mnoho ostatních na A500. Následovala výměna za A500+, přes A1200 až k poslední A4000. Nakonec jako všichni ostatní ze skupiny přešel také na PC. Po Schizzym byl druhým nejstarším členem skupiny.

Dnes společně se svou ženou provozuje firmu Alladin, sídlící v Ústí nad Labem. Tato firma se zabývá prodejem ekonomického software Alladin, který je určen pro menší až středně velké společnosti a živnostníky.
Schizzy Skala Petr Coder Ústí nad Labem 1969
schizzy thNejstarší člen skupiny. Bratr Luska. Dnes podniká v IT oblasti na území Ústí nad Labem.
Wolf Hron Marek Hudba Ústí nad Labem 1975
wolf thDalší ze skvělých muzikantů na Amize. K Amize se dostal přibližně v roce 1994, kdy ještě sloužil v armádě. Jeden člověk tam měl v kanceláři A600 a primárně si na ní jen chodili hrát hry. Pak po vojně pak na další A600 narazil u jednoho svého kamaráda a už bylo jen otázkou času, kdy splaší peníze a svůj vysněný kousek si koupí. A nakonec se A600 také stala jeho první Amigou. Ze začátku využíval Amigu jen na hraní, scene tvorba přišla o něco později. Netrvalo dlouho a seznámil se s prvními trackery a začal skládat svou první hudbu. O něco později si pořídil ještě Amigu 1200, ke které si postupně dokoupil harddisk a PPC kartu.

Vstup do Abortu byl spíše shodou okolností. Stejně jako ostatní členové skupiny také pochází z Ústí nad Labem, nicméně kontakt na ně získal až pomocí Amiga Review a diskmagu AmigaCS #2, ve kterém byl kontakt na Shamana.

Amigu nakonec jako všichni ostatní definitivně opustil. Možná proto, že Amiga ztrácela dech a už měl dost optimistických prohlášení nového ředitele Amiga Inc. o světlé budoucnosti. V současné době se už hudbě aktivně nevěnuje. Po odchodu od Amigy začal ještě studovat možnosti MIDI, HDD-recordingu a sequencerů. Koupil si také nějaké vybavení, na kterém složil pár výtvorů a pomocí Cakewalku (teď Sonaru) vytvořil pár skladeb. O Amiga scénu se přestal zajímat úplně a vůbec nemá tušení, jestli na tuhle platformu stále něco vzniká.
YA Petr Miloslav  Text Ústí nad Labem  1979
ya thTohoto scenera se podařilo kontaktovat, nicméně k této historii se již nechce vyjadřovat.

You have no rights to post comments

Online bookmaker Romenia bet365