AMIGANS

Skupinu Amigans založil v roce 2006 Wayne jako podskupinu ArtWaY, aby do ní mohl nabrat i začátečníky, u kterých není jasná kvalita jejich produkce a do ArtWaY potom brát pouze zasloužilé scenery (aby nepoklesla kvalita produkce nebo pověst skupiny ArtWaY).

Oficiální vznik této skupiny se datuje na 1. leden 2006, kdy se na jejím založení domluvil [BLAyEn] a Wayne při jedné ze společných konverzací na IRC. [BLAyEn] dostal na starost vytvoření internetových stránek skupiny a Wayne měl schánět další lidi. Po vytvoření webu byl jako první člen oficiálně přijat právě [BLAyEn]. Postupem času [BLAyEn] přibral do skupiny další tři lidi - Marka, Flegyho a Falcona. Ti měli přispívat na web, ale na samotné produkci se nikdy nepodíleli. Jejich aktivita však časem ustala a ze skupiny byli vyloučeni. Wayne následně přibral další tři členy a tak se skupina rozlostla o Jacka (grafika), Uzeroniq (hudba), Factor6 (hudba), kteří jsou dodnes právoplatnými členy. Jako první dílko byla uvedena pozvánka ArtWay 2006 invite ve spolupráci se skupinou ArtWaY, které společně vytvořil Fob (logo), Nula (hudba) a Wayne (vše ostatní).

Složení skupiny

PřezdívkaCivilní jménoFunkceMěstoRočník
[BLAyEn] Ambrož Michal Grafika, webmaster Bílá Tremešná u Dvora Králové 1980
blayen thPrvní počítač s kterým kdy přišel do styku byl kamarádův Didaktik M. Když pak u dalšího kamaráda viděl Amigu 600, bylo rozhodnuto. Netrvalo dlouho a už si pořídil vlastní Amigu 600 s HD a o něco později také Amigu 1200 včetně spousty rozšíření.

Ke scéně se dostal přibližně v roce 2006, kdy jej Wayne přibral jako grafika do své "experimentální náborové" skupiny Amigans. Od té doby se na scéně pohybuje dodnes. Jako jeden z mála amigistů dokonce i dnes používá Amigu každý den k práci. Jeho působení na scéně jako grafika nijak neovlivnilo jeho další povolání a v současné době pracuje jako programátor a obsluha CNC strojů.
Factor6 Petřík Alan Hudba Mladá Boleslav 1976
factor6 thK počítačům se dostal v roce 1985, kdy jeho otec v Polsku koupil počítač Timex 2048 (klon ZX Spectra 48k). V té době bylo u nás nejvíce rozšířeno právě ZX Spectrum, takže nebyl problém sehnat programy na kazetách. Jako všichni ostatní, nejdříve se věnoval jen hraní her až o něco později se začal věnovat programování v BASICu.

Pokud bychom měli vyjmenovat všechny počítače, které vlastnil, byl by tento text na několik stránek. Zkráceně lze tedy říct, že v roce 1985 vlastnil Timex 2048, v roce 1992 koupil od kamaráda Commodore 64, který o rok později prodal a koupil si Amigu 500 (postupem doby vlastnil také A1200, A500+, A600 a A4000).

O další rok později si začal hrát s programem ProTracker 2.2 a začal se snažit tvořit hudbu. Ta se naštěstí jeho kamarádům líbila, tak se jí začal věnovat více. V roce 1996, když už byla situace kolem Amigy beznadějná, přešel na PC 386. Zde vytvořil několik modulů v programu ScreamTracker. V roce 1994 se začal aktivně věnovat scéně na ZX Spectrum. Společně se svým přítelem Tulebym tak založili vlastní scene skupinu nazvanou E.S.A. (Excellent Spectrum Aces). Factor6 si opět koupil ZX Spectrum a rozhodl se prodat Amigu. Na Amize používal ke své tvorbě programy Protracker a o něco později také Octamed a další. Na C64 používal několik programů, ale skončil u TFX editoru české produkce. Na ZX Spectru používál český program SQ-Tracker, který v poslední době vyměnil za crossplatformní Vortex Tracker II.

V roce 1997 odešel na civilní službu do Prahy, kde měl k dispozici také internet. Tam začal pokoukávat i po jiných scénách, třeba PC a taky Commodore 64. Po čase se stal členem C64 skupiny Anubis. Na Amiga scénu vstoupil až v roce 2000. Původně kontaktoval Láhveho, jestli by ho nevzal do skupiny Horizontal Lamerz, ale on v tu dobu rozjížděl velmi slibný projekt Reason a tak byl vzat tam. Vždy však tíhnul k osmibitům a atmosféra na Amiga scéně u nás se mu nelíbila. Nicméně ani tak jí neopustil a dodnes je členem skupiny ArtWaY. Ještě dnes má doma několik Amig a občas je zapíná (i když nyní spíše tvoří 4kanálové moduly v crossplatformním ProTrackeru 2.3 pro Windows/Mac). Díky Amize se tak alespoň dostal k trackerům, což využívá dodnes při své další tvorbě.

V průběhu let byl také aktivním členem skupin Anubis (C64), E.S.A. (ZX Spectrum), Horizontal Lamerz (Amiga), K3L (ZX Spectrum), Phantasy (ZX Spectrum /C64/Amiga), Raiders of the Lost Empire (C64). Dodnes je členem stále aktivních skupin ArtWaY (Amiga), Gemba Boys (ZX Spectrum) a Tropyx (C64).

Za zmínku stojí také jeho hudba k demu Batman Forever (pokračování amigáckého Batman Vuelve od Batman Group) na platformě Amstrad CPC z roku 2011.

Dnes pracuje v IT odvětví. Pravidelně navštěvuje osmibitovou párty Forever na Slovensku a různé české retropočítačové akce, jako je např. ByteFest v Praze.
NiQ Music Pok Pavel Hudba, 2D/3D grafika, coder - -
pavel pok thPod logem skupiny vytvořil několik her zcela netypicky pro ZX Spectrum - Fkiletatriz, Poxoft Space Invaders 512b, Poxoft Tatriz Special EditionVideostop 512b.
Wayne Kadlec Václav Coder, swapper, grafika Tachov -
wayne thZakladatel skupiny a hlavní coder.

You have no rights to post comments

Pokud chcete pomoci doplnit jakékoli informace související s tímto webem, ať už jde o moduly, grafiku, dema atd...,
tak mne kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Kabara Jaroslav