The Best bookmaker bet365 Bonus

Дървен материал от www.emsien3.com

AMIGANS

Skupinu Amigans založil v roce 2006 Wayne jako podskupinu ArtWaY, aby do ní mohl nabrat i začátečníky, u kterých není jasná kvalita jejich produkce a do ArtWaY potom brát pouze zasloužilé scenery (aby nepoklesla kvalita produkce nebo pověst skupiny ArtWaY).

Oficiální vznik této skupiny se datuje na 1. leden 2006, kdy se na jejím založení domluvil BLAyEn a Wayne při jedné ze společných konverzací na IRC. BLAyEn dostal na starost vytvoření internetových stránek skupiny a Wayne měl schánět další lidi. Po vytvoření webu byl jako první člen oficiálně přijat právě BLAyEn. Postupem času BLAyEn přibral do skupiny další tři lidi - Marka, Flegyho a Falcona. Ti měli přispívat na web, ale na samotné produkci se nikdy nepodíleli. Jejich aktivita však časem ustala a ze skupiny byli vyloučeni. Wayne následně přibral další tři členy a tak se skupina rozlostla o Jacka (grafika), NiQ Music (hudba), Factor6 (hudba), kteří jsou dodnes právoplatnými členy. Jako první dílko byla uvedena pozvánka ArtWay 2006 invite ve spolupráci se skupinou ArtWaY, které společně vytvořil Fob (logo), Nula (hudba) a Wayne (vše ostatní).

Složení skupiny

PřezdívkaCivilní jménoFunkceMěstoRočník
BLAyEn Ambrož Michal Grafika, webmaster Bílá Tremešná u Dvora Králové 1980
blayen thPrvní počítač s kterým kdy přišel do styku byl kamarádův Didaktik M. Když pak u dalšího kamaráda viděl Amigu 600, bylo rozhodnuto. Netrvalo dlouho a už si pořídil vlastní Amigu 600 s HD a o něco později také Amigu 1200 včetně spousty rozšíření.

Ke scéně se dostal přibližně v roce 2006, kdy jej Wayne přibral jako grafika do své experimentální náborové skupiny Amigans. Od té doby se na scéně pohybuje dodnes. Jako jeden z mála amigistů dokonce i dnes používá Amigu každý den k práci. Jeho působení na scéně jako grafika nijak neovlivnilo jeho další povolání a v současné době pracuje jako programátor a obsluha CNC strojů.
Factor6 Petřík Alan Hudba Mladá Boleslav 1976
factor6 thK počítačům se dostal v roce 1985, kdy jeho otec v Polsku koupil počítač Timex 2048 (klon ZX Spectra 48k). V té době bylo u nás nejvíce rozšířeno právě ZX Spectrum, takže nebyl problém sehnat programy na kazetách. Jako všichni ostatní, nejdříve se věnoval jen hraní her až o něco později se začal věnovat programování v BASICu.

Pokud bychom měli vyjmenovat všechny počítače, které vlastnil, byl by tento text na několik stránek. Zkráceně lze tedy říct, že v roce 1985 vlastnil Timex 2048, v roce 1992 koupil od kamaráda Commodore 64, který o rok později prodal a koupil si Amigu 500 (postupem doby vlastnil také A1200, A500+, A600 a A4000).

O další rok později si začal hrát s programem ProTracker 2.2 a začal se snažit tvořit hudbu. Ta se naštěstí jeho kamarádům líbila, tak se jí začal věnovat více. V roce 1996, když už byla situace kolem Amigy beznadějná, přešel na PC 386. Zde vytvořil několik modulů v programu ScreamTracker. V roce 1994 se začal aktivně věnovat scéně na ZX Spectrum. Společně se svým přítelem Tulebym tak založili vlastní scene skupinu nazvanou E.S.A. (Excellent Spectrum Aces). Factor6 si opět koupil ZX Spectrum a rozhodl se prodat Amigu. Na Amize používal ke své tvorbě programy Protracker a o něco později také Octamed a další. Na C64 používal několik programů, ale skončil u TFX editoru české produkce. Na ZX Spectru používál český program SQ-Tracker, který v poslední době vyměnil za crossplatformní Vortex Tracker II.

V roce 1997 odešel na civilní službu do Prahy, kde měl k dispozici také internet. Tam začal pokoukávat i po jiných scénách, třeba PC a taky Commodore 64. Po čase se stal členem C64 skupiny Anubis. Na Amiga scénu vstoupil až v roce 2000. Původně kontaktoval Láhveho, jestli by ho nevzal do skupiny Horizontal Lamerz, ale on v tu dobu rozjížděl velmi slibný projekt Reason a tak byl vzat tam. Vždy však tíhnul k osmibitům a atmosféra na Amiga scéně u nás se mu nelíbila. Nicméně ani tak jí neopustil a dodnes je členem skupiny ArtWaY. Ještě dnes má doma několik Amig a občas je zapíná (i když nyní spíše tvoří 4kanálové moduly v crossplatformním ProTrackeru 2.3 pro Windows/Mac). Díky Amize se tak alespoň dostal k trackerům, což využívá dodnes při své další tvorbě.

V průběhu let byl také aktivním členem skupin Anubis (C64), E.S.A. (ZX Spectrum), Horizontal Lamerz (Amiga), K3L (ZX Spectrum), Phantasy (ZX Spectrum /C64/Amiga), Raiders of the Lost Empire (C64). Dodnes je členem stále aktivních skupin ArtWaY (Amiga), Gemba Boys (ZX Spectrum) a Tropyx (C64). Za zmínku stojí také jeho hudba k demu Batman Forever (pokračování amigáckého Batman Vuelve od Batman Group) na platformě Amstrad CPC z roku 2011.

Dnes pracuje v IT odvětví. Pravidelně navštěvuje osmibitovou párty Forever na Slovensku a různé české retropočítačové akce, jako je např. ByteFest v Praze.
NiQ Music Pok Pavel Hudba, 2D/3D grafika, coder Plzeň -
pavel pok thS prvním počítačem se setkal už v roce 1984 u kamaráda, jehož otec měl doma počítač Sinclair ZX Spectrum. V páté třídě se nechal zapsat do kroužku elektrotechniky, kde se dostal k elektronice a bastlení a jen malinko k programování v BASICu na osmibitovém Atari. Ještě na základní škole se pak seznámil s počítači IQ-151 a později s PMD-85.

Bylo pro něj trauma nemít svůj vlastní počítač a psát si basicové programy prostě někam do sešitu. Po vánočních svátcích v roce 1989 vyrazili s jeho otcem do elektra na plzeňském náměstí, kde si za 6.200,- Kč nesl domů Didaktik Gama. Během týdne zkoušel pár svých sešitových programů a stále se zlepšoval v programování. V prvním ročníku na střední škole (1990) se již začal zajímat o assembler. Za nějakou dobu nutně potřeboval zase další věc – zvukový modul s AY čipem. Naštěstí měl možnost vyrazit o prázdninách na brigádu, kde poznal Vlastimila Krále a jeho Amigu 500 se zeleným monochromatickým monitorem, Defender of the Crown, Lotus Turbo, Shadow of the Beast, nějaký soundtracker a modul Axel Foely. Ihned po brigádě si koupil modul s AY čipem a užíval si Fukův Fuxoft Soundtrack 4. Na nějakou dobu propadl hudební demoscéně, opatřil si editor SoundTrack, což je principem stejné jako amigovský ProTracker. Zdokonaloval se v assembleru, tvořil vlastní hudbu, tvořil dema. V roce 1992 se mu Didaktik Gama poškodil natolik, že mu byl odebrán původní CPU U880D a byl nahrazen Zilogem Z80A. Tehdy již assembler ovládal velmi nadprůměrně, znal různé fígle, používal rutiny z ROM. Vytvořil několik hudebních dem, několik jednoduchých her, dokonce začal vyvíjet demomaker.

Prázdniny byly ve znamení brigády, kde jeho zaměstnavatel byl zároveň majitelem Amigy 500. Za přibližně 13.000,- Kč si jí už nesl tentokrát domů, včetně monitoru Commodore C1084S. Začátky byly ve znamení her. Začal docházet do Stanice mladých techniků a přírodovědců v Plzni do Amiga klubu. Hrál hry a tvořil hudební moduly v ProTrackeru, které se prodávaly distribucí firmy Consul - byly vydány dva balíčky po 4 disketách, třetí balík měl 3 diskety. Montoval se do muziky, pořídil si Dr.T´s MIDI Interface a s kamarádem dělali na laciném keyboardu Yamaha PSS-595 v trackeru OctaMED 4. Po střední škole začal chodit do práce a cíleně šetřil na hudební nástroj. Ještě na konci roku 1994 si koupil klávesový syntetizér Yamaha SY35, za pár měsíců ještě expandér Yamaha TG100. Chtě nechtě si musel vyrobit mixážní pult, aby mohl mixovat také samply z Amigy. Z důvodu hudební pohnutky si pořídil ještě Atari ST 1040, trackerový způsob mu tehdy pro MIDI prostě vadil. Aby získal nějaké peníze, prodal Amigu. V létě 1995 nastoupil základní vojenskou službu. Teprve až v říjnu se dostal poprvé domů a hned si za všechny zbylé peníze  sehnal mírně ojetou Amigu 1200 s harddiskem 170 MB. Po vojně se vrátil k hudbě, tentokrát opět na Amize a opět OctaMED - nyní již SoundStudio. Amize koupil turbokartu Blizzard 1230 IV s CPU 68030/50 a pamětí 16 MB Fast a monitorem NEC 3D Multisync, MIDI uchodil zapojením TO-HOST přímo do sériového portu Amigy - nebylo třeba MIDI interface. Vytvořil mnoho skladeb, rozšířil si audio park o další expandér Korg X5D/R. Čas plynul a amigisté se pozvolna vytráceli. A protože to s Amigou vypadalo velice špatně, pořídil si další - tentokrát Amigu 1200 v Mikronik toweru s turbokartou Blizzard s CPU 68040/40 a 16 MB Fast - tuto sestavu později doplnil kartou s PowerPC procesorem 603 na 160 MHz.

Po roce 2000 je svět kolem Amigy mrtvý a proto si pořizuje své první PC. Později si kupuje sestavu kvůli editaci videa. Na tomto PC začíná používat WinUAE a přenáší AmigaOS na PC. Počátkem roku 2003 si pořizuje CD Amithlon & AmigaXL, čímž získávám také AmigaOS 3.9. Prakticky tyto dvě zmíněné možnosti zcela nahrazují obě Amigy a posunují je o mnoho dále. V roce 2004 nakonec obě Amigy prodal. A vlastně až v roce 2007 si koupil zpět jednu Amigu 1200 s Blizzardem 1230/50/16 MB a zasunul pěkný 2,5" 850 MB disk.

Pod logem skupiny vytvořil několik her zcela netypicky pro ZX Spectrum - Fkiletatriz, Poxoft Space Invaders 512b, Poxoft Tatriz Special EditionVideostop 512b.
Wayne Kadlec Václav Leader, coder, grafika Tachov -
wayne thZakladatel skupiny a hlavní coder.

You have no rights to post comments

Online bookmaker Romenia bet365