The Best bookmaker bet365 Bonus

Дървен материал от www.emsien3.com

CRAZY BOYS

Opavská skupina Crazy Boys byla aktivní v době, kdy všichni její členové navštěvovali opavské gymnázium, tzn. v letech 1992 (po lyžařském kurzu v prvním ročníku gymnázia) až do roku 1995. Její název vystihuje šílence, kteří trávili hodiny a hodiny u rotujících krychli a opakujících se 64 řádkových patternů.

Členové skupiny Crazy Boys byli všichni z Opavy, stejného města jako Vectors. Jofova (Petkov Jan) a Human Factorova (Petkov Marek) sestra Jana, chodila na gymnáziu do stejné třídy (a nejen do ní) s Abbem, takže on občas vyzvídal copak to ve Vectors plánují ;o)

V roce 1995 skupina prohlásila, že i přes všechny komerční tendence na scéně (tvorba her), zůstane věrná pouze tvorbě dem. Oficiálně se však skupina nikdy nerozpadla, jen po odchodu členů na Vysoké školy (právě v roce 1995) začali mít jiné zájmy.

Nejdéle zůstal Amize věrný Zelený (Daniel Smolka), který jí prodal až v roce 1999. Jediným současným majitelem Amigy 500+ je Quido (Martin Žídek), který jí má schovanou někde pod postelí ve svém bývalém dětském pokojíku u svých rodičů.

Složení skupiny

PřezdívkaCivilní jménoFunkceMěstoRočník
Abbe Kremser Luděk Coder Opava 1977
kremser thO počítače jako takové se začal zajímat už v roce 1988. Začínal na Commodore 64 a k Amize se dostal přibližně v roce 1991. Jako programátor pracoval nejvíce v assembleru.

Ke scéně ho přivedla touha tvořit dema, ze kterých by si ostatní sedli na prdel ;). Jeho rozhodnutí prodat nakonec Amigu a ukončit své působení na scéně bylo spojeno s nástupem na vysokou školu a přechod na PC. I dnes však vzpomíná na dobu svého působení na scéně jako na úžasnou dobu, programování po nocích a radost práce s kamarády, se kterými se setkává dodnes. Za to nejlepší, co se mu na scéně povedlo považuje dvakrát umístění na druhém místě s demem Elitech, které z vetší části programoval právě on. I když dnes už není na scéně nijak aktivní, jeho působení na scéně nakonec ve značné míře i jeho další život. Výpočetní technika je obor jeho působnosti dodnes. Programování v assembleru na Amize, práce v týmu a touha uspět v konkurenci jej zásadně ovlivnilo na celý život. Naučil se dělat věci efektivně a optimalizovat je k dokonalosti.

Po ukončení studií prošel mnoha firmami (Briskom, Fujitsu Siemens, Microsoft, LASVIT), až si v roce 2016 založil vlastní firmu Scholasticus.com, která se zaměřuje na školení zaměstnanců asistenčních firem, vzdělávacích organizací a profesionálních školitelů po celém světě. Nyní bydlí střídavě ve Zlíně nebo Praze.
Boom (Bum) Groh Martin Hudba Opava 1978
groh martin thJeho začátky práce s počítači se datují k roku 1986 a které spočívaly v kreslení barevných čtverečků mezerníkem na Commodore 64 a psaním příkazů typu SYS64738. K Amize se dostal postupem let až v roce 1989, kdys začal poslouchat hudební moduly dr.Awesoma. O něco později už začal k Trixiemu (Dan Jedlička) nosit vlastní 4-stopé moduly s cizími samply. Jeho první Amigou byla Amiga 500, kterou posléze nahradila Amiga 600 až se dostal až ke svému snu - Amize 1200.

K Amiga scéně se dostal někde mezi pátou a osmou přepravkou při sběru mrkve v Malých Hošticích, kdy se zakecal se Zeleným (Dan Smolka), jedním z code gurů z budoucích Crazy Boys. Za nejlepší ze své tvorby na scéně jednoznačně považuje svůj track Go For It, s kterým vyhrál 2. místo hudebníků na jednom Resetkání v Brně.

Amiga scénu opustil v roce 1995, když poznal, že na PC to jde také a místy i lépe. Svou roli sehrálo také to, že Amiga scéna a Amiga jako taková začala docela upadat v zapomnění. To nakonec vedlo i k jeho rozhodnutí prodat Amigu. Dnes už si Amigu nepouští ani formou emulace, i když v minulosti to párkrát udělal. Nedalo mu, aby si nezahrál svou první vlastní lamerskou adventuru s opilcem ve sklepě. Na své působení na scéně dnes vzpomíná kladně. Možná, že dnes dokonce ještě více než v dobách, kdy byl ještě velmi mladý. Člověk si připadá jako součást týmu, součást soukolí, které dává souhru. Super zkušenost.

Jeho působení na scéně velkou měrou ovlivnilo také jeho současné povolání. Působení na scéně jej naučilo si věřit v oblasti práce s počítači a rozvinulo jeho umělecký talent. Člověk si cvičí mozek a své dovednosti, díky scéně a její kritice se navíc drží v rozumné pokorné rovině a umí odhadnout mantinely svých schopností. Dnes se živí jako programátor a grafik. Jako koníček má pak aktivní hudbu, tvorbu na počítači i s kapelou. Hraje na bicí a perkuse. Pak kolo, vaření a vysokohorská turistika.

Amiga byla pro něj jako zázrak. Nedočkavě se těšil na každou chvíli strávenou s ní. Amize předcházelo Commodore 64, takže přechod na ní byl logicky jako zjevení. Dokonalé hry, dokonalý zvuk, dokonalá grafika. Byl kvůli ní často nucen chodit i za školu, protože Hired Guns nešlo pustit z hlavy i ve školní dny :-D Pojem jako Dr.Awesome nepochybně ovlivnil jeho hudební dráhu velmi silně, to byl prostě mág. Zároveň by rád vzpomněl i na Dana Jedličku z grupy Vectors, který ho permanentně vyváděl z jeho hudebních omylů a směřoval tím správným směrem.
LG (Zelený) Smolka Daniel Coder Opava 1976
dan smolka thO počítače se začal zajímat v rámci kroužku organizovaném Okresním domem pionýrů a mládeže v roce 1987, kde každé úterý probíhal kroužek se zaměřením na slaboproud a ve středu na počítače (PMD-85). Jeho prvním počítačem se v roce 1992 stal Commodore 64. V roce 1994 si však domů pořídil svojí první Amigu 600. A postupem času se nakonec dopracoval až k Amize 1200 s turbokartou MC68040. A na Amize propadl hlavně programování v assembleru (ASMOne). K samotné scéně ho přivedli nakonec kamarádi, dema ale i hry.

Jeho rozhodnutí nakonec prodat Amigu a ukončit jeho působení na scéně ovlivnil nástup na Vysokou školu, potřeba práce na PC a internet. PC se rozhodl pořídit si potom, co na vysoké škole dělal semestrální práci z programování v assembleru. Tu ještě zvládl udělat v emulátoru PC na Amize, ale tragická rychlost 12x XT ho donutila ke koupi svého prvního Pentia. A postupem času se PC začal věnoval více a více. Amigu nakonec prodal za pětinu pořizovací ceny (8.000 Kč), čehož dnes upřímně lituje. Ale život jde dál...

Jeho působení na scéně mu nakonec dalo do života radost z programování pro samotné programování. Ano, dodnes je programátor :) I když dnes už není na scéně nijak aktivní, rád na ní vzpomíná. Za to nejlepší, co se mu na scéně povedlo považuje Pacomix 2 (má i zdrojové soubory pro nikdy nevydanou PC verzi).

Po rozpadu skupiny Crazy Boys začal spolupracovat s Vectors. V té době totiž bydlel jen pár kroků od Trixieho, který měl v hlavě pár nápadů, které chtěl realizovat, ale chyběl mu k tomu coder. Pod hlavičkou Vectors spolupracoval jako coder na projektech Tenkrat na wschozdie a posledním Exitu. V současné době pracuje jako software engineer u firmy Adastra. Bydlí kousek od Prahy.
MiQ Blajić Michael Grafika Opava -
matko thInformace nejsou k dispozici.
String Šamárek Robert Grafika, coder Opava -
emptyInformace nejsou k dispozici.
Quido Žídek Martin Coder Opava -
martin zidek thV současné době pracuje jako technický ředitel hostingové společnosti Master Internet. Bydlí v Brně. Je ženatý, má 2 děti. Jako jediný člen původní skupiny vlastní dodnes Amigu 500+, kterou má schovanou někde pod postelí ve svém bývalém dětském pokojíku u svých rodičů v Opavě.

You have no rights to post comments

Online bookmaker Romenia bet365