CRAZY BOYS

Opavská skupina Crazy Boys byla aktivní v době, kdy všichni její členové navštěvovali opavské gymnázium, tzn. v letech 1992 až 1995. Její název vystihuje šílence, kteří trávili hodiny a hodiny u rotujících krychli a opakujících se 64 řádkových patternů. V roce 1995 skupina prohlásila, že i přes všechny komerční tendence na scéně (tvorba her), zůstane věrná pouze tvorbě dem.

K rozpadu skupiny došlo v době, kdy všichni dokončili školu a postupně se rozjeli do různých koutů vlasti a Amiga šla přirozeně bokem. Nejdéle zůstal Amize věrný Zelený (Daniel Smolka), který jí prodal až v roce 1999. Jediným současným majitelem Amigy 500+ je Quido (Martin Žídek), který jí má schovanou někde pod postelí ve svém bývalém dětském pokojíku u svých rodičů.

Složení skupiny

PřezdívkaCivilní jménoFunkceMěstoRočník
Abbe Kremser Luděk Coder Opava -
kremser thV lednu 2007 přešel na temnou stranu a pracuje na pozici Senior Product Manager pro firmu Microsoft, kde má na starost rodinu produktů Windows Server 2003 a Small Business Server a celosvětové uvedení systému Windows 7 Server. Do společnosti Microsoft přišel z Fujitsu Siemens Computers, kde zastával pozici produktového manažera pro Enterprise produkty a řešení. V jeho kompetenci byla datová úložiště, uniové servery a velké x86 servery převážně pro segment velkých zákazníků. V současné době bydlí v Seattle, WA. Je ženatý a má 2 děti.
Boom (Bum) Groh Martin Hudba Opava 1978
martin groh thJeho začátky práce s počítači se spočívaly v kreslení barevných čtverečků mezerníkem na Commodore 64 a psaním příkazů typu SYS64738. K Amize se dostal postupem let, kdys začal poslouchat hudební moduly dr. Awesoma. O něco později už začal k Trixiemu (Dan Jedlička) nosit vlastní 4-stopé moduly s cizími samply. Jeho první Amigou byla Amiga 500, kterou posléze nahradila Amiga 600 až se dostal až ke svému snu - Amize 1200.

K Amiga scéně se dostal někde mezi pátou a osmou přepravkou při sběru mrkve v Malých Hošticích, kdy se zakecal se Zeleným (Dan Smolka), jedním z code guruů z budoucích Crazy Boys. Za nejlepší ze své tvorby na scéně jednoznačně považuje svůj track GO4IT, s kterým vyhrál 2. místo hudebníků na jednom Resetkání v Brně.

Amiga scénu opustil v roce 1995, když poznal, že na PC to jde také a místy i lépe. Svou roli sehrálo také to, že Amiga scéna a Amiga jako taková začala docela upadat v zapomnění. To nakonec vedlo i k jeho rozhodnutí prodat Amigu. Dnes už si Amigu nepouští ani formou emulace, i když v minulosti to párkrát udělal. Nedalo mu, aby si nezahrál svou první vlastní lamerskou adventuru s opilcem ve sklepě.

Na své působení na scéně dnes vzpomíná kladně. Možná, že dnes dokonce ještě více než v dobách, kdy byl ještě velmi mladý. Člověk si připadá jako součást týmu, součást soukolí, které dává souhru. Super zkušenost. Rovněž by tímto rád poděkoval lidem, kteří se snaží o zachování této scény a velmi jim za to děkuje.

Jeho působení na scéně velkou měrou ovlivnilo také jeho současné povolání. Působení na scéně jej naučilo si věřit v oblasti práce s počítači a rozvinulo jeho umělecký talent. Člověk si cvičí mozek a své dovednosti, díky scéně a její kritice se navíc drží v rozumné pokorné rovině a umí odhadnout mantinely svých schopností. Dnes se živí jako programátor webovych aplikací, grafik, webdesignér, správce sítě, administrativa. Hudbě se v rámci času věnuje ve svém volném čase. Hraje na bicí, kytaru a víceméně i na jiné nástroje.
LG (Zelený) Smolka Daniel Coder Opava -
dan smolka thPo rozpadu skupiny Crazy Boys začal spolupracovat s Vectors. V té době totiž bydlel jen pár kroků od Trixieho, který měl v hlavě pár nápadů, které chtěl realizovat, ale chyběl mu k tomu coder. Pod hlavičkou Vectors spolupracoval jako coder na projektech Tenkrat na wschozdie a posledním Exitu. V současné době pracuje jako SW developer v MS .NET + MSSQL. Bydlí kousek od Prahy. Je svobodný, bezdětný i když toto se nejspíše brzy změní :)
MiQ - Michael Blajić Matko - Opava -
matko thInformace nejsou k dispozici.
String Šamárek Robert - Opava -
emptyInformace nejsou k dispozici.
Quido Žídek Martin Coder Opava -
martin zidek thV současné době pracuje jako technický ředitel hostingové společnosti Master Internet. Bydlí v Brně. Je ženatý, má 1 ditě. Jako jediný člen původní skupiny vlastní dodnes Amigu 500+, kterou má schovanou někde pod postelí ve svém bývalém dětském pokojíku u svých rodičů v Opavě.

You have no rights to post comments

Pokud chcete pomoci doplnit jakékoli informace související s tímto webem, ať už jde o moduly, grafiku, dema atd...,
tak mne kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Kabara Jaroslav