The Best bookmaker bet365 Bonus

Дървен материал от www.emsien3.com

HERO MUSIC COMPANY

Skupinu Hero Music Company (HMC) společně založili v roce 1989 Peter Winston (Petr Klvač) a Fred Brooker (Filip Oščádal). Oba majitelé osmibitových počítačů Atari si řekli, že světu úkáží, co jejich stroje dovedou. Peter Winston se pustil do grafiky a Fred Brooker do skládání hudby. Prvním veřejným debutem této trojice byla hra Tetris.

V té době začal Fred Brooker pokukovat po šestnáctibitových počítačích firmy Commodore a Atari. Inspirován demem na ZX Spectru se pokusil o nemožné a napsal (nutno podotknout jako první) ataristickou troj-kanálovou přehrávací rutinu. Svět samplovaného zvuku se rázem otevřel i pro Freda Brookera. Zde se také poprvé obejvuje postava Kevina Updika (Kamil Doležal), programátora sinclaristy. Demo "Digi Synth" s převzatými samply ze ZX Spectra spatřilo denní světlo zanedlouho poté. V této chvíli začali chlapci pracovat na konverzi známého logického rychlíku "ATOMIX", který byl pod názvem "MICROX" skutečně dokončen a sklidil neméně silný potlesk.

Ve skupině se objevují nové tváře. Prvním byl Richard Smollack jako dřímající programátor - ovšem jako první ze všech prchá do světa zvaného AMIGA. Druhým byl Paul Winter jako hravé třešdidlo schopné čehokoliv.

Chlapci v HMC začínají pracovat na hře z domácího prostředí inspirované rozhovorem v Excaliburu s Františkem Fukou - Brutal Recal je tady a trhá celou ataristickou veřejnost na zem. Několik měsíců před hrou je vypuštěno i líbivé demo s portrétem Františka Křepelky (Arnold). Hlavní hrdina hry se stává i hrdinou maturitní písemky Paula Wintera a získává na svou stranu i ministra školství. Na konkurz v Brutall Recall demu odpovídá mladičký nadaný grafik David Descrieux a je mu svěřena práce na grafice ke konverzi Lemmings.

Fred Brooker a Paul Winter kupují Amigy, práce na ataristických projektech vázne. Počátkem roku 1993 vychází první demo - titulky hry Lemmings a všichni čekají opravdovou bombu, která má přijít na trh někdy v říjnu (nepříjde).

Setkání s Jofou ze skupiny Vectors přináší spoustu plánů do budoucna, Fred Brooker odmítá připojení skupiny HMC pod skupinu Vectors.

Skupina HMC přijímá Kevina Updika a on přebírá veškerou programátorskou práci na Amize. Fred Brooker začíná pracovat na hudbě a Peter Winston odsunuje své zájmy poněkud stranou. David Descrieux kreslí obrázek k připravovanému projektu a Paul Winter s Richardem Smollackem se snaží o první hudební neúspěchy. Koncem prázdnin se začínají uzavírat kontrakty mezi různými lidmi a rozjíždí se spousta projektů. Za 22 dní je naprogramována hra Dune 3 aneb Achtung - Die Kurve pro Resetkání Podzim 93.

V květnu roku 1994 byla skupina interně rozdělena do dvou pracovních skupin. První pracovala na hře Werdengate a druhá na Saria a Sariana. Až do dokončení obou dem se skupina rozhodla zmizet z české scény. Padlo také rozhodnutí, že ani v budoucnu již nebudou přijímáni noví členové a ani nebudou spolupracovat na cizích projektech.

V roce 1994 byl ze skupiny vyhozen Paul Winter pro "absolutní lamerství" a přijat programátor Paul Linoe a grafik Rumun (Radim Křivánek).

V roce 1995 pořádala skupina HMC soutěže na Resetkání Zima 94. Po ní se nechali slyšet, že ukončují veškeré nekomerční projekty a distancují se od scény. Pracovali na hře Arrakis, ale nakonec jím s tím seknul programátor.

Po odchodu z Amiga scény se zaměřili na PC.

Složení skupiny

PřezdívkaCivilní jménoFunkceMěstoRočník
Peter Winston Klvač Petr Zakladatel, grafika Brno 1974
klvac thJeho největší tvorba byla hlavně na 8-bitech (Microx, pár fontů do dem, obrázek do Brutal Recall a snad dalších pár drobností, např. chodicí lumík). Skočnil u Atari, od kterého přešel hned na PC. Amigu nikdy neměl. Dnes bydlí v Brně a pracuje u firmy Slighty Mad Studios jako Senior Enviroment Artist.
Fred Brooker
(Phil Halloran)
Oščádal Filip Zakladatel, hudba, coder Brno 1974
filip oscadal thPřibližně v roce 1994, kdy se přestal zajímat o scénu, se začal věnovat hudbě na PC a natáčet hudební CD nazvané Dissolver. Ve stejné době začal pracovat na hudbě a zvucích pro různé projekty Petra Vochozky (Illusion Software). V roce 1997 začal pracovat pro firmu Altar na hře Fish Fillets. Následující rok se přidal společně s Peterem Winstonem (Petrem Klvačem) k Pterodonu jako externisti, kde za nějaký čas začali pracovat na plný úvazek (Flying Heroes, Vietcong). Fred Brooker opustil tuto firmu půl roku před jejím krachem v roce 2003 a přešel k firmě Illusion Software na pozici webmaster. Z této firmy odešel v roce 2005 a od té doby pracuje na volné noze jako programátor WWW aplikací v PHP5. Postupně prošel firmami Illusion Softworks, Pterodon a Neutron Star.
Kevin Updike Doležal Kamil Coder - -
emptyAutor grafiky do lemmintra pro 8-bitové Atari. Na Resetkání '94 mu někdo z Amigy 1200 ukradl všechny moduly do připravovaného musicdisku. Z tohoto důvodu byly veškeré další práce na jeho přípavě zrušeny.
Cyphre Richard Smolák Hudba Brno 1974
richard smolakVyrůstal na 8-bitových počítačích Atari (BASIC, 6502 assembler). V roce 1989 si koupil svou první Amigu 500 a začal experimentovat s grafikou, hudbou a zvukovými efekty. O něco později používal Amigu a několik syntezátorů pro práci s MIDI. Na začátku 90-tých let na vlně electro - house - techno - trance hudby založil společně s kamarádem (REBolek) projekt WEIRDDREAM a společně vytvořili několik CD. Přibližně někdy v tomto období také cestoval po blízkém východě, kde pracoval jako počítačový technik, zahradník, dělník, umývač nádobí, kameraman televizních reklam a střihač.Vyrůstal na 8-bitových počítačích Atari (BASIC, 6502 assembler). V roce 1989 si koupil svou první Amigu 500 a začal experimentovat s grafikou, hudbou a zvukovými efekty. O něco později používal Amigu a několik syntezátorů pro práci s MIDI. Na začátku 90-tých let na vlně electro - house - techno - trance hudby založil společně s kamarádem (REBolek) projekt WEIRDDREAM a společně vytvořili několik CD. Přibližně někdy v tomto období také cestoval po blízkém východě, kde pracoval jako počítačový technik, zahradník, dělník, umývač nádobí, kameraman televizních reklam a střihač.

V roce 1999 se poprvé setkal při skriptování internetové šachové hry s programovacím jazykem Rebolem (Rebol/Core). Opravdovou závislost na Rebolu si však vytvořil až ve chvíli, kdy na jeho počítači přistál Rebol/View. Od té doby se stal významným programátorem v Rebolu (přinesl AGG do REBOLu) a dokonce i úzce spolupracoval i s Carlem Sassenrathem.
Rumun Křivánek Radim Grafika Brno 1972
krivanek radim thPozději vytvořil hru Fish Fillets s hudbou Freda Brookera. Dnes pracuje jako Senior Software Engineer u Oracle NetSuite.

You have no rights to post comments

Online bookmaker Romenia bet365