The Best bookmaker bet365 Bonus

Дървен материал от www.emsien3.com

HORIZONTAL LAMERZ

Vznik skupiny Horizontal Lamerz měl 9. května 1998 na svědomí Láhve (Hrdlička Radek), Dizzy (Sezima Daniel) a Hologram (Bubeník Jaroslav), kteří jí společně založili na na SHEEP Party (další z akcí Vertical Syndicate).

Jednalo se o jakousi levou ruku skupiny Vertical Syndicate, ale neuměli na rozdíl do Verticalu skoro nic (podle názoru Láhveho). Na onom Z u "Lamerz" si jeden čas hodně zakládal Bolda, kdy mu v roce 2001 předal Láhve vedení skupiny a založil mezinárodní Reason ve spolupráci s jugoslávským coderem GodJr.

Velké změny přišly až ve chvíli, kdy se ke skupině Horizontal Lamerz připojil Bolda a E.N.I.F (bývalí redaktoři diskmagu Amiga Positive - který tím přestal existovat). Tímto příchodem došlo k posílení coderů v řadách Horizontal Lamerz.

K oficiálnímu rozpadu skupiny nikdy nedošlo a někteří její členové pod touto značnou hrdě vystupují dodnes. Naposledy asi TDM.

Složení skupiny

PřezdívkaCivilní jménoFunkceMěstoRočník
Bolda Sláma Lubor Coder, grafika Bystřice 1975
bolda thSvojí přezdívku získal tak, že při tvorbě prvního čísla diskmagu Amiga Positive v listopadu 1997 se potřeboval nějak označit na konci prvního textu, který pro něj vytvořil (úvodník). A tak ho napadlo napsat BOLDA. Enif tvrdil, že je to zkratka z Boldrick, ale proč ho napadlo zkracovat zrovna tohle anglosaský slovo, to už vážně sám neví.
Dizzy Sezima Daniel Grafika Brandýs nad Labem 1977
dizzy thDizzy si nejdříve říkal Danny, Denny, někdo mu říkal Denis atd... Prostě nestálá banální přezdívka získaná z jeho skutečného jména Dan. Na cestě na SHEEP však ostatní členové Horizontal Lamerz chtěli aby používal něco stálejšího. Cestou do něj Láhve s Hologramem rýpali, aby si nějaký nik vymyslel. Dan se vzpouzel, že ho nic nenapadá, tak jsem ho Láhve při vystupování z vlaku poplácal po zádech a vyslovil Dizzy. Dan něco zabručel, ale souhlasil.

Dizzy v současné době žije s přítelkyní v Čelákovicích, kde několik let pracoval u firmy Lukeš s.r.o., která poskytuje internetové připojení a vlastnila i malý obchod specializující se servis počítačů. Koncem roku 2008 však tuto prodejnu převzal, odtrhl jí od mateřské firmy Lukeš s.r.o. a založil si vlastní živnost - Počítače - Servis a prodej.
ENIF Fára Přemysl Coder, hudba
Heřmaničky 1977
emptyJeho přezdívka vznikla v době, kdy společně s Boldou zakládali Amiga Positive. Tahdy se vyskytla potřeba vystupovat pod nějakou přezdívkou. Prostě a jednoduše jen pro zachování stylu. Přemýšlel o tom pár dní a napadlo ho podivat se do svého hvězdného atlasu a vybrat si jméno nějaké hvězdy. Hledal a hledal, až našel hvězdu ENIF v souhvězdí PEGASUS. Bylo to kratké, dalo se to dobře vyslovovat a tak do toho šel. Chvíli se psal E.N.I.F., ale to ho nakonec omrzelo.
Fleggy Kubr Vít Editor Dolní Břežany 1973
emptyV roce 1998 vydával diskmag PONG.
Hologram Bubeník Jaroslav Coder, swaper Kladno 1977
holyna thNarodil se 16. ledna 1977 v Kladně. K počítačům se dostal poprvé v létě roku 1988, kdy byl přihlášen na letní počítačový kurz. Zde také poprvé uviděl počítačové (textové) hry. K Amize se poprvé dostal až v létě 1991, kdy jí viděl u svého kamaráda Tomby (Tomáš Balon). Od té chvíle jí chtěl mít také. Po roce si koupil svojí Amigu 500 (s 0.5MB RAM). Tu o půl roku později rozšířil o dalších 0.5MB RAM. Amigu 1200 si pořídil až někdy v roce 1997. K Amiga scéně se dostal úplně poprvé až na podzim roku 1991, na akci Resetkání. Jeho přezdívka vznikla ještě na osmibitovém Atari, na už dělal svoje první textové hry a strašně se mu líbilo jméno Hologram a tak si jej nechal. Na Atari vytvořil textovky Chrám zkázy 2.0 a Debils Action. Na Amize vytvořil jako první textovku Toayen In Action, následovalo Na Resetkání 94, remake Pilotova příběhu, Vietnamská Mise, demo Čekejte a nakonec Na Resetkání 98. Scénu a Amigu opustil přibližně v roce 2001, kdy si jako mnoho ostatních koupil PC. O scénu jako takovou se zajímá stále, i když mnohem méně než v minulosti. Působení na scéně mu pomohla určit jeho identitu v pubertě a následně i tak nějak životní filozofii.

Dnes pracuje v IT oddělení jedné nadnárodní korporace, která se zabývá výrobou a následnou distribucí dětských hraček.
Láhve (Subwork) Hrdlička Radek Leader, swapper Brandýs nad Labem 1977
hrdlicka radek thJeho prvním počítačem se v roce 1988 stalo ATARI 800 XL, které si po letech vyprosil a rodiče mu jej pořídili na Vánoce. Do té doby se na něj jezdil občas dívat ke svému strýci, který byl počítačový nadšenec. Chvíli si na něm jen hrál, ale pak zkusil programovat. Pod hlavičkou Adventronic System na něm vytvořil textové hry jako například trilogii Malého caparta (Dobrodružství malého caparta, Poprask v Caparticích a Malý capart se vrací) a započatou, ale nedokončenou sérii s názvem Normální život.

O několik let později si jel pro Amigu 500+. Mezi jeho první hry patřil The Secret of Monkey Island a Hostages. Z Amigy 500+ už byl jen krůček k Amize 1200, kterou si postupně dovybavil Blizzardem 68060.

Někdy kolem roku 1999 jej kontaktoval Hologram kvůli jeho textovým hrám a byl vlastně jeho zasvěcencem do demoscény, která ho fascinuje dodnes. A právě Hologram jej přivedl také ke scéně. A to nejen obrazně, ale v podstatě i fyzicky. Jednou spolu vyrazili na Workshock do Votic, kde se následně seznámil s Vertical Syndicate, Boldou, ENIFem a dalšími (následně) zakládajícími členy Horizontal Lamerz. Id (Tomáš Řihošek) z Verticalu mu ukázal, že existuje swap a dokonce že víc žije v zahraničí. Tak Láhve využil trochu té angličtiny, kterou se naučil na základce a postupně pronikal do swapu. Bylo to ostatně to jediné, čím podle sebe mohl být scéně prospěšný, protože nic jiného neuměl. Nešlo mu kódování, v grafice byl levej a hudebníky vždycky obdivoval, ale jeho pokusy skončili tragicky, tak toho nechal.

Uměl jen psát, tak upravil Top Secret, což byl jeho nápad, který vznikl dávno před jeho "vstupem" na scénu. Kluci z HLA mu následně pomohli z jeho diskmagu udělat reprezentační mag. Možná si někdo vzpomene (kromě Boldových typických enginů) na komiksové kresby od Richmonda. Vrcholem všeho byl packmag Sabotage, který byl šířen striktně snail-mailem, čili na disku zaslaným klasickou poštou. Trvalo několik let, než si někdo Sabotage troufl uploadnout na internet.

Jeho přezdívka začala vznikat v dobách prvních Top Secretů, kdy byl težký diskofil, takže si dlouho říkal "DJ". Pak mu někdo nakukal, že Radek je v angličtině "Rave". Tak změnil nick na "DJ Rave". Dizzy ho však začal oslovovat jinak. Říkat mu "Rejve" mu připadalo podivný a tak mu začal říkat "Rave" (tak jak se to píše). Po nějaké době mu ale začal říkat ještě podivněji: "Ráhve". Tak mu Radek povídá: "Tak mi říkej aspoň Láhve, je to český a má to celkem logiku... a je to i docela originální". A od té doby se se zapsal do srdcí všech fanynek a fanoušků Top Secretu jako Láhve. V říjnu 2000 si změnil přezdívku na Subwork, což mu vydrželo až do února 2001, kdy se opět vrátil k přezdívce Láhve.

Důvodem opuštění scény a prodeje Amigy byla asi kombinace věku, který už smrděl rodinným životem (i když na něj došlo prakticky až za dalších deset let) a zvláštním úpadkem kvality demoscény. Amigu prodal až v době, kdy se stěhoval do vlastního, což bylo docela dlouho po jeho omezení působení na scéně (na Resetkání 2011 v Brně).

Jeho působení na scéně mu dalo do života celkem dost, i když s jeho povoláním to moc nesouvisí. Dnes se živí sázením časopisů a knih pro vydavatelství Mladá fronta. Top Secret mu k tomu asi nepomohl, ale zůstal mu jakýsi druh preciznosti nebo tendence dotáhnout věci do konce. Tak jako tak mu demoscéna dala možnost vidět, že spousta věcí se dá dělat zadarmo a jen z nadšení. Možná i proto má dnes vlastní ochotnický divadelní soubor Divadlo bez debat, který založil začátkem února roku 2016 se svou ženou a divadelní kolegyní.

Dodnes vzpomíná na první snaily od Holograma, nekonečné dopisování s Boldou, výrobu Top Secretu formou “teambuildingu” na chatě kdesi v hronovských lesích, pamatuje si permanentně zkouřeného Boldu, noční putování Hronovem s Dizzym, jeho první demoparty Workshock (Jirky Plačka), výpravu na polské parties, výlet na jednu z posledních Mekka Sympozií v Německu a ještě donedávna fungující MIP Párty (Vertical Syndicate) na Sycheráku. Bylo to krásné období plné kamarádů, zajímavých talentovaných lidí a potěšilo ho i krátké působení ve Scoopexu. Nejde zapomenout také na Apocalypse párty u nás v Brandýse v hospodě, kam se jim podařilo dostat asi dvacet polských kolegů.

Dnes jeho život patří divadlu a v poslední době i rodině, protože se v roce 2015 oženil a 2. června 2017 v 0:47h se jim narodil syn Daniel (3060g, 50cm).
PiXie Matel Juraj Grafika Nitra, SK -
pixie thDnes pracuje jako projektant technických zařízení budov (vytápění, plyn, chlazení, klimatizace). Žije v Horňanech na Slovensku.
TDM Hauerland Tomáš Hudba Mladá Boleslav 1978
tdm thNarodil se v Uherském Brodě, kde později absolvoval studium na Centru Odborné přípravy technické (COPt). Později odešel do Zlína, kde vystudoval Univerzitu Tomáše Bati. Od malička jej zajímala technika, audio technika a tvorba hudby. Při studiu na VŠ se začal zajímat o Linux, což dopomohlo k tomu, aby dnes mohl pracovat v IT odvětví.

K počítačům se dostal v roce 1988, kdy mu rodiče sehnali jeho první počítač - PMD-85, na kterém se začal učit základům BASICu. O rok později mu rodiče pořídili nový a mnohem výkonnější počítač - Didaktik Gama. Na něm se dálě věnoval zkoumání Sinclair Basicu, assembleru a později také skládání hudby čipu AY 3-8912. Po nějaké době se mu do rukou dostala Amiga 500, který dostal jako dárek od svého kamaráda. Přirozeným vývojem byl potom přechod na Amigu 1200.

Nakonec se dopracoval až k Amize 4000, kterou rozšířil o CyberStormPPC 68060/60MHz, můstek G-Rex 4000 PCI, zvukovou kartu TerraTek512i, grafickou kartu VooDoo3, síťovou kartu a Algor (USB karta pro Zorro III sloty).

Na ZX Spectrum používal ke své tvorbě programy Wham! The music box, Orfeus, SoundTracker a SQ-Tracker. Na Amize to pro změnu byly programy Octamed 4, Octamed SoundStudio 1.03, AHX Tracker, SoundFX, 303 Tracker, DigiBooster a mnoho dalších. Při tvorbě na PC používal Impulse Tracker, Scream Tracker a Rebirth.

Dnes se už dění na scéně moc nevěnuje, protože nemá moc voného času. Občas si však stále najde chvilku a něco vytvoří pro své vlastní potěšení, své přátele a pro komunitu kolem ZX Spectra a Amigy.

V roce 2004 uvažoval o vydání AudioCD se svou tvorbou, ale jestli se povedlo, nevíme. Dnes žije v Mladé Boleslavi.
VIR Friml Zbyněk Webmaster Říčany u Brna -
vir thDříve webmaster stránek Horizontal Lamerz, tvůrce online verze diskmagu Amiga Positive a také coder (možná silné slovo pro tvůrce prezentace ve Scale IC) jednoproduktové grupy DNA.

Dnes pracuje jako IT specialista ve firmě BMT Medical Technology s.r.o.. K Amize se občas vrací spuštěním WinUAE.
Wendy Kalaš Václav - - -
emptySvou přezdívku získal v době, kdy získal přístup k internetu. Tehdy začal rozesílat e-maily na všechny strany a jak začaly přicházet odpovědi, tak zjišťoval, že spousta lidí má takový speciální styl psaní. A tak jej napadlo, že by si mohl taky něco takového vymyslet. Po několika trapných pokusech ho napadl geniální nápad. Začal všechna pismenka "V" ve svých mailech psat jako "W". No a z podpisu se tedy stal Wasek nebo Wenca. "Chtělo by to něco více světového" řekl si časem. Zjistil totiž, že spousta lidí se podepisuje svou přezdívkou. "Mohlo by to vypadat tak nějak anglicky" napadlo ho, i když z angličtiny znal pouze slova "OK" a "Sorry". Jak ale udělat z Wency něco anglického? Našťěstí si v tu chvíli vzpomněl na skvělý film "Adéla ještě nevečeřela" a na postavu, která se jmenovala Wendy Matějka. "To je ono!" vykřikl radostně a od té doby začal podepisovat maily jako Wendy.
Wertexx (Dron) Čekal Josef 3D grafika - -
emptyJeho první hrou na počítači byl Penetrator na PMD-85, pak následovaly nějaké hry na Didaktiku. Jeho prvním počítačem se v roce 1990 stal Didaktik M přímo od výrobce, tehdy asi za 3.000,- Kč. Počítač byl doma, ale zase byla potíž s televizí. Takže někdy vstal ve 4 hodiny ráno, vzal si sebou polštář, sestavil si to v obýváku, repra od kazeťáku přikryté polštářem a hrál a hrál a hrál. Z poloviny pojistky kterou v 18-ti letech dostal, si koupil Amigu 600. A samozřejmě hrál a hrál a pak ho to přestalo bavit. Takže se poohlídl co by se s tím dalo dělat. Narazil na AMOS Basic. Něco se snažil naprogramovat, ale většinou to nedodělal. Tam ho nejvíce štvalo že skoro vše bylo nesystémové. Na asembler narazil a jakž takž ho i chápal. Céčku nerozuměl vůbec.

Taky tehdy přišel k Imagine, tak renderoval jak to šlo. Ale při renderování jednoho obrázku, který se renderoval 36 hodin, se nakonec naštval a začal šetřit na Amigu 1200. Tu si nakonec pořídil a ta mu vydržela až do konce.

You have no rights to post comments

Online bookmaker Romenia bet365