PICI (Píčí)

Skupinu Píčí (název byl recesí) společně založili někdy v roce 1991 dva kamarádi - Buh (Láďa Dvořák) a SirDan (Dan Seknička). Hned v prvních demech bylo hodně patrné, že skupina postrádá schopné grafiky, což ji degradovalo za tehdy nejlepší skupinu - Bohemu. Funkci grafika tak zastával Buh, který byl nucen pracovat s DPaintem. Mezitím však zahájili spolupráci s Beenou (Vladař Karel) a Hamounem / Flipperem (Zikmund Tomáš) ze skupiny Slimmers. Následně se ke skupině přidali dva hudebníci - Chaos (Jan Mocňák) a Tracker (Patrik Foque). Netrvalo dlouho a skupina vypustila své první demo Introduction.

Této skupině se jako jedné z mála podařilo zapsat do povědomí západní Amiga scény. Skupina PICI jako první v našem státě předvedla vysokou kóderskou techniku - první opravdu solidní vektorové demo z východního postkomunistického bloku pocházelo právě od ní.

K pamalému rozkladu skupiny se začalo schylovat v průběhu roku 1995. K oficiálnímu zániku však došlo až v roce 1996.

Složení skupiny

PřezdívkaCivilní jménoFunkceMěstoRočník
Buh Dvořák Ladislav Coder Liberec 1972
emptyK počítačům se poprvé dostal v roce 1984, kdy se tehdy ještě na škole dostal k počítači SAPI 1. K Amize se dostal až v roce 1991, kdy získal svou první Amigu 500. Tu za nějaký čas vystřídala Amiga 1200. Již o rok později, se na podzimním Resetkání 92 dostal ke scéně a stal se coderem skupiny.

Amiga platformu opustil na dobro v roce 1996, kdy jako většina ostatních lidí chtě nechtě přešel na PC a začal se věnovat Linuxu. Dnes už Amigu pouze občas emuluje. Svou činnost jako codera uplatnil nakonec i ve svém zaměstnání, kdy se živí stále jako programátor.
Chaos Mocňák Jan Hudba Liberec -
jan mocnak thS počítačema začínal ve svých 13 letech, kdy byl zarytý fanoušek C64 - stejně jako SirDan. U C64 se v podstatě poznali a Chaos na něm složil své první songy. Pak si však SirDan koupil Amigu 500 a Chaos ho zanedlouho následoval také. Bylo to někdy kolem jeho 15 let. A pak už o jelo… SirDan začal kódovat dema a Chaos mu k tomu v ProTrackeru (následně v Octamedu) dělal "šílenou" hudbu. Toto vše mu nakonec dalo základ k jeho současnému povolání (podnikání), kterým je skládání hudby, video postprodukce, grafický design atd… Takže v oblasti multimedií zůstal už na vždy.

Amigu opustil někdy kolem svých 20 let, jelikož si založil rodinu a na Amigu už nebyl čas. Navíc už kolem něj nikdo jiný Amigu nevlastnil, protože všichni postupně přešli na PC, což mělo své kouzlo a stará dobrá Amiga 1200 šla do světa. Občas si ale z nostalgie nainstaluje WinUAE a i slza ukápne :)
Cracknel Preclík Jakub Hudba Praha 1973
preclik jakub thDo skupiny vstoupil na jarním Resetkání '94. V roce 1995 scénou proběhlo pár informací o jeho svatbě, ale to nelze potvrdit. Crash o něm kdysi prohlásil, že se jednalo o vyjímečnou osobnost. Měl prý literární a přirozeně geniální hudební talent.
Helmut Czyz Česlav Coder - 1973
ceslav czyz thDnes žije v městě Tromsø (Norsko). Pracuje u firmy J.M.Hansen AS.
Lunchie Čizek Vladimír Coder - -
cizek vlada thV roce 1994 odešel ze skupiny a přidal se ke skupině Magic Birds. Dnes žije v Seatle, stát San Francisco (USA).
Sid - Grafika - -
emptyInformace nejsou k dispozici.
SirDan Seknička Daniel Coder Liberec -
emptyV roce 1995 byl Sir Dan opět vyhozen ze školy a s Ventorem začal pracovat na nové hře. V roce 1996 odešel ze školy a začal pracovat. V podstatě to znamenalo konec skupiny PICI.

V současné době už pár let žije v Praze jako programátor u nějaké velké firmy.
Tracker Patrik Fouque Hudba Liberec -
emptyV současné době pracuje jako informatik u společnosti FairPlay v Libereci.
Ventor Celizna Tomáš Grafika Přelouč 1977
emptyK počítačům se poprvé dostal v roce 1986, kdy jeho kamarád dostal od rodičů ZX Spectrum. Spustu času tehdy strávili hraním her. Svůj vlastní počítač dostal až v osmé třídě. Bylo to Atari 800XE, které po roce prodal a pořídil si Amigu 500. Stejně jako všichni ostatní se na ní věnoval hlavně hraní her. O rok později se však začal trochu více začal věnovat grafice (učil se podle článků Jofy a Human Factora v GURU). Společně s kamarádem vystupujícím pod přezdívkou JFK si o něco později založili vlastní skupinu Exorcist a kreslili si jen tak pro radost.

Na jednom z Resetkání se však seznámili s členy skupiny Division a za nedlouho začali společně pracovat na demu Morbid Vision (v té době vystupoval ještě pod přezdívkou Tom). Ke skupině PICI se přidal přibližně v roce 1993, kdy začal zároveň vystupovat pod svou novou přezdívkou Ventor. Bylo to na výzvu v demu Vibration, že tato skupina hledá grafika. Nakonec se připojil ke skupině Vectors.

You have no rights to post comments

Pokud chcete pomoci doplnit jakékoli informace související s tímto webem, ať už jde o moduly, grafiku, dema atd...,
tak mne kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Kabara Jaroslav