The Best bookmaker bet365 Bonus

Дървен материал от www.emsien3.com

RAPTORS

Skupinu Raptors společně založil Artie a Muph, kteří počítačům propadli již v šesté třídě základní školy. Na jaře roku 1991 koupili rodiče Artiemu tehdy oblíbený Didaktik M. Takové štěstí však neměl Muph, jehož Didaktik M byl podmíněn dobrými školními výsledky. Mezitím již Artie začal tvořit programy a začal si říkat HighlanderSoft. Po vysvědčení stejného roku se dočkal i Muph, který za výborné školní výsledky dostal také Didaktik M. Snažil se podobně jako Artie začít programovat, ale brzy pochopil, že tohle nebude jeho oblast. A tak našel zalíbení v hudbě a za svůj pseudonym zvolil DigiSoft.

Jako nerozluční partneři DigiSoft & HighlanderSoft tvořili software, který nikdy nespatřil světlo světa. Možná na pár vyjímek, kterými byla Artieho textovka Centaurix a Muphův MusicFile, který přehrával dvojkanálovou hudbu v Basicu. Potom se rozhodli pro spojení svých jednočlenných skupin, z kterého vzešla dvojčlenná skupina s názvem Rainbow Way. Začali tvořit dema (vlastně bylo jen jedno a jmenovalo se PowerPlay). To už byl Muph vybaven hudebními editory - Orfeus a ZX-7.

Jednoho dne je však k sobě domů pozval Bzuk (jeden z bývalých šéfů místního Sinclair Clubu) za účelem předání materiálů na nedodělanou textovku. A zrovna zde poprvé uviděli Amigu. Bzuk zapnul monitor a na něm se objevila ruka držící disketu a do mechaniky putovala disketa s nápisem Phenomena. Toto byl zlomový bod, kdy Muph zatoužil po Amize a začal si psát seznam toho, co by mohl prodat. Byly na něm i modely lodí a letadel, které jeho otec v mládí pracně vyrobil. Byl tam i Didaktik. Artie zůstal pesimistou a dál se věnoval Didaktiku a sbíral dema na AY.

9. října 1994 se však Muph dočkal a s celou rodinou se vydali pro Amigu do Pardubic. A tento den se začíná psát historie skupiny Raptors. O rok později tato dvojice vydává první číslo diskmagu A-Gate.

Složení skupiny

PřezdívkaCivilní jménoFunkceMěstoRočník
Artie Horák Aleš Coder, grafika Ústí nad Orlicí 1979
artie thJeho prvním počítačem se stal v roce 1991 nejdříve Didaktik Delta. Dlouhou dobu vydržel u ZX Spectra jako takového, kde vystupoval pod přezdívkou HiglanderSoft. Ale jednoho dne se dostal ke kamarádově A500 u které byl od té doby velice často. Nakonec si pořídil vlastní Amigu 1200 (v toweru, Blizzard 1240/40, 16MB RAM, 1.2GB disk, 8x CD-Rom). Nakonec se začal hodně věnovat grafice.

Od března 2002 až do listopadu 2006 pracoval jako hlavní 2D grafik ve firmě Black Element Software, kde spolupracoval na grafice do her Shade: Hněv Andělů a Alpha Prime. Od října roku 2006 pracuje jako ilustrátor a grafik na volné noze. Jako externista pracoval pro firmy jako např. Gearbox Software, TimeGate Studios atd...
Muph Klimeš Martin Hudba Ústí nad Orlicí -
emptySpoluzakladatel skupiny. Jeho prvním počítačem se stal v roce 1991 nejdříve Didaktik M, který dostal v roce 1991 od rodičů za vysvědčení. Snažil se podobně jako Artie začít programovat, ale brzy pochopil, že tohle nebude jeho oblast. A tak našel zalíbení v hudbě a za svůj pseudonym zvolil DigiSoft. 9. října 1994 se však Muph dočkal a s celou rodinou se vydali pro Amigu do Pardubic.
GWS Vrba Jiří Hudba, 3D grafika
Kostelec nad Orlicí 1977
emptyK Amize se poprvé dostal v roce 1991, kdy měl doma ještě Didaktik Gama. Tehdy navštívil jednoho ze svých kamarádů, který měl doma Amigu 500. Zvyklý na hry z Didaktiku u něj poprvé viděl Lotus. A bylo rozhodnuto. Svou první Amigu 600 si však pořídil až v roce 1993. O něco později jí nahradila Amiga 1200.

Nejvíce přispíval svými články do diskmagu A-Gate, pro který tvořil také hudbu. Ta však nakonec nebyla použita.
Woodie Moravec Martin 3D grafika Čestolovice 1977
emptyK počítačům se dostal v jednom počítačovém kroužku, kde přišel do styku s Atari 800. Následovalo delší období s Didaktikem Gamou, kterého na krátkou dobu vyměnit za PC 386SX25. Nicméně pak u kamaráda uviděl Amigu 500 a hru Targhan. Vlastní Amigu 1200 si tak pořídil až v roce 1994.
Shock Janoušek Jiří Grafika Ústí nad Orlicí 1978
emptyV roce 1993 si koupil svůj první počítač - Commodore 64. V únoru roku 1995 si koupil Amigu 500 a C64 prodal. Do skupiny Raptors jej přivedl Muph.

You have no rights to post comments

Online bookmaker Romenia bet365