1999 - Males II.

Informace

Informace

Datum konání: 30. - 31. října 1999
Místo konání: Malé Svatoňovice
Vstupné: 50,- Kč
Pořadatel: Oldřich Vosyka, DAC klub

Setkání uživatelů MaleS II. s podtitulem Millenium se uskutečnila 30. - 31.10.1999 opět v Malých Maleňovicích. Party začala v devět hodin. Mezi příchozími byli jednak členové DAC klubu, redakce časopisu Fenix a v neposlední řadě téměř kompletní Horizontal Lamerz i se slovenským kolegou. Akce byla v mediích a na internetu prezentována jako "Setkání uživatelů" a proto se nesetkala s větším ohlasem a účastí české "scény".

Akce bohužel nezačala nejšťastněji. O půl desáté došlo k výpadku proudu. Kdosi situaci vtipně ohodnotil jako "přípravu na rok 2000". Paradoxní na celé situaci bylo, že v místnosti s občerstvením se dále vařily párky a chladilo pivo ... Celý problém spočíval ve špatné prodlužovačce, která způsobila zkrat. Majitel se k vadné prodlužovačce pochopitelně nepřihlásil.

Kolem 11. hodiny přivítal přítomné hlavní organizátor akce Oldřich Vosyka. V krátkém projevu shrnul situaci kolem Amigy a činnost DAC klubu. Dále byli přítomní seznámeni s pravidly soutěží, tématy přednášek, atd. Prvním bodem programu byl bazar a dražba hardware komponentů. Bylo vydraženo a prodáno několik Amig, turbokaret, harddisků a dalších komponentů.

Na party bylo přítomno přes osmdesát účastníků a 26 počítačů. Amigy byly zastoupeny v klasických konfiguracích, asi třetinu tvořily "silnější" stroje (040/060) a PPC. Raritou byla historická Amiga 1500 s oranžovým (monochromatickým) monitorem, zorro-sloty, atd.

Po 13. hodině dorazil Ivo Janáček. Stánek Javosoftu byl obléhán koupěchtivými Amigisty. Mimo hardware a software byl k dostání i AmigaOS 3.5. Škoda, že prodejní stánky nejsou pravidelnou součástí Amiga akcí. Vlastní prezentace AmigaOS 3.5, kterou vedl pan Janáček, proběhla kolem 14.hodiny. Přednáška probudila živý zájem účastníků. Byla předvedena instalace OS a probrány nové prvky a možnosti. Zkušenosti s OS 3.5 byly velmi čerstvé a proto prezentace průběžně přešla ve volnou diskusi. Poslední část přednášky byla věnována Magellanu 5.8.

Přijímání soutěžních příspěvků bylo ukončeno v 15. hodin. Příspěvky byly vybírány na dvou počítačích. Males II byly patrně první českou Amiga party, kde byl dodržen časový program. Organizátorům se bohužel nepodařilo zajistit videoprojektor, a proto prezentace probíhala na velké TV a dvou monitorech. Mezi jednotlivými body programu byla pouštěna dema. Kolem 16. hodiny začaly vlastní soutěže. Compos byly pojaty o něco skromněji než na jaře. Příspěvky však měly obecně vyšší úroveň.

Soutěže měly plynulý průběh. Stejně jako minulý rok se hodnotilo na předtištěné kupóny. Kategorii 4-channel vyhrál Med s modulem Rallye. Následovala kategorie 2D pix, v které zvítězil DRD s obrázkem CraZdisk. K početně nejméně zastoupeným patřila kategorie Multichannel.

Zbytek sobotního večera byl ve znamení diskusí, popíjení a nutného zla - kopírování software. Party se po celý den odvíjela v poklidné kreativní atmosféře.

You have no rights to post comments

Pokud chcete pomoci doplnit jakékoli informace související s tímto webem, ať už jde o moduly, grafiku, dema atd...,
tak mne kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Kabara Jaroslav