1999 - Males I.

Informace

Informace

Datum konání: 15. - 16. května 1999
Místo konání: Malé Svatoňovice
Vstupné: 50,- Kč
Pořadatel: Oldřich Vosyka (DAC klub)

Setkání Amigistů s názvem MaleS 99 proběhlo ve dnech 15. - 16.května 1999 v Malých Svatoňovicích. První účastníci se začali sjíždět již kolem deváté hodiny (oficiální zahájení s proslovem Vosyky proběhlo v 11 hodin). Dále byl představen program klubu DAC a vysvětlena pravidla soutěží. Na setkání byli přítomni hlavně Amigisté z Východních Čech a Moravy. Tedy většinou lidé, pro které byly Votice díky vzdálenosti nedostupné. Celkem se na party, která probíhala ve společenském sále místní školy, sešlo kolem 90 lidí. Vstupné bylo stanoveno na 50 Kč na oba dny. Organizátor akce se zachoval rozumně a po pokrytí nákladů přestal vybírat vstupné. Proto z celkového počtu účastníků platilo pouze 64 přítomných. Mimo jiné bylo zajištěno ubytování v internátu školy a občerstvení přímo na sále.

Mnozí z účastníků sice nepatřili mezi „elitu“ a „osobnosti“ tzv. české scény, ale přesto se na párty sešlo mnoho zajímavých a kreativních lidí. Škoda jen, že se nezúčastnilo více známějších Amigistů, avšak na druhou stranu, možná to prospělo ke klidnějšímu průběhu celé party. Nejen party, ale i vlastní soutěže proběhly v pohodě a přátelském soutěživém duchu.

Pravidla soutěží a informace o setkání byla několikráte uveřejněna na NAS a CAN. U většiny kategorií byla stanovena jen nejnutnější omezení. Před zahájením byla vysvětlena pravidla, omezení a další náležitosti compa. Hodnotilo se na přehledné, předem vytištěné kupony. Součástí pravidel nebyla podmínka, že s veškerými příspěvky bude nakládáno jako s freeware. Pořadatelé to nechali na vůli každého autora...

Soutěžní příspěvky byly přijímány do 15:00. Vlastní soutěže začaly s hodinovým zpožděním v 16 hodin. Amigisté se usadili před podiem, na kterém byly umístěny presentační monitory. Zde bych p. Vosykovi vytknul, že nezajistil větší televizi, a proto soutěž probíhala jen na klasických C= monitorech. Ozvučení bylo poměrně kvalitní díky reprosoustavě, kterou zajistil Jimmi^hla. Soutěž jsem uváděl spolu s kolegou Zeleným, kterému bych chtěl tímto poděkovat za podporu..

Na závěr compa předvedl kolega Říha na své Amize (+VLab) video sestřih z nejdůležitějších momentů party. Vtipná videosekvence měla mírně parodický nádech, což přispělo k dobré náladě. Soutěžní klání sledovala většina účastníků. Hlasovací kupony dostali pouze platící návštěvníci.

Po skončení soutěží se vytvořily diskusní skupinky, které se věnovali svým tématům. Mnozí se zabývali tvorbou 3D grafiky, problematice software a hardware a v neposlední řadě hraním her. Velmi mě potěšilo, že hráči Napalmu se mohli pochlubit originálními CD ROMy.

Po vyhodnocení kuponů byly vyhlášeny výsledky a rozděleny ceny. Hodnocena byla první čtyři místa. Vítězové jednotlivých kategorií dostali tričko s Amiga motivem, čepice, hudební nebo datová CD, kalkulačky, elektronické váhy :-), předplatné Amiga Review a Fenixu, podložky pod myš, apod. Celkem bylo rozdáno 70 cen od 11 firem a sponzorů (+cca 80 bonbonů :-)).

You have no rights to post comments

Pokud chcete pomoci doplnit jakékoli informace související s tímto webem, ať už jde o moduly, grafiku, dema atd...,
tak mne kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Kabara Jaroslav