1994 - Vranov '94

Informace

Datum konání: 18 - 22 července 1994
Místo konání: Vranovská přehrada
Vstupné: -
Pořadatel: Vectors, GURU team

Akce Vranov '94 se měla stát přímým pokračováním legendárního Resetkání, které si již v prvopočátku své existence získalo mnoho příznivců. Jak se však česká a slovenská scéna začala rozpínat do stále vzdálenějších končin a počet jejich členů narůstal, bylo potřeba uvažovat nad zavedením setkání pro užší okruh lidí, protože se ve stále větším měřítku začala projevovat diferenciace mezi členy scény a lamerstvem. A právě taková byla akce VRANOV Amiga Konference '94, jíž se mohli účastnit pouze osoby exkluzivně pozvané pro tento účel speciálně zhotoveným Invitation demem.

Akci společně pořádaly dvě skupiny - Vectors a GURU Team. Pořadatelé v první chvíli předpokládali, že se akce zúčastní všichni pozvaní, protože akce byla pořádána ve vynikajícím termínu, na dost exkluzivním místě s mnoha možnostmi a navíc za docela levný peníz. O to však větší bylo jejich rozčarování, když jim začaly chodit omluvné dopisy a telefonáty. I tak se nakonec akce zúčastnilo relativně dost lidí z tehdejší scény. Na akci se žhavily kabely parneťáckých sítí a když už nebylo co tahat z jednoho disku na druhý a zpět, hrál se Roger The Rabbit a jemu podobné.

Průběh akce byl normální až do doby, kdy se pekly zelené klobásy a nezřízeně se chlastalo a to tak, že Human Factor s Lagyou nestačili jezdit pro basy s levným Hostanem. Celá chata byla doslova vycucána a tak nakonec zoufale žíznící Buh sednul na vratkou lodičku a vesloval jako o život na asi deset kilometrů vzdálený břeh aby tam zakoupil předraženou flašku odporného rumu. Když se vrátil, začala opravdová pařba. Zpočátku všichni přiopilí diskutovali o hudbě a normálních věcech, aby se posléze debata mezi Human Factorem a Crashem (BOHEMA) přenesla do filozofických dimenzí.

Světlejším okamžikem akce byla výroba konferenčního dema a kdy se projevilo, že přední grafikové vůbec neumějí ovládat DPaint. Na tuto ideu přišel Crash když zjistil, že naše filozofická diskuze nikam nevede a je třeba se angažovat jinde. K dispozici byla i puška na luft, kterou vyzkoušeli všichni a bylo nám dobře, když byla trefena plechovka - s četností zásahů nejméně 500. Počasí bylo super, tři dny pršelo a tři dny bylo horko, přesto se podařilo uspořádat dvě soutěže. První v hodu lamerpákou - ta však byla ukončena asi po čtvrtém hodu, který už lamerpáka nevydržela a proto byla spálena pro výstrahu na ohni pekelném. Poté se soutěžilo v hodu disketou, která však nelétala tak, jak všichni chtěli, proto ji někdo odhodil někam, kde nebyla k nalezení. Osudu však neunikla podobně jako její sestra lamerpáka - byla nalezena a upálena opět pro výstrahu.

Závěrem je třeba říci, že lidi byli super, voda byla super, Amigy byly super, party byla super, muchničky byly svině, no prostě SUPER. Akce bude příští léto zopakována a pokusíme se ještě zkvalitnit její organizaci.

You have no rights to post comments

Pokud chcete pomoci doplnit jakékoli informace související s tímto webem, ať už jde o moduly, grafiku, dema atd...,
tak mne kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Kabara Jaroslav